Újra vegetáriánus nap

Napfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere BudapestNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest a térképen

2022. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. április 2.
Talán az egyik legnépszerűbb vegetáriánus étterem Budapesten, és ahogy látom a tendenciákat, a vegetáriánus étkezés közkedveltsége egyre erősödik. Vegetáriánus, vegán és mindenféle mentes (laktóz, glutén..) kínálnak, az étlapon nyilván nincs semmilyen húsétel. A főételek árai 3000 Ft körül alakulnak, és megmondom őszintén, hogy egy zöldséges rizsért vagy egy zöldséges tésztáért én nem szívesen fizetek ennyit. Tudom, tapasztalom, a vendéglátásban az alapanyag árak és a munkabérek emelkedése miatt mindenhol emelkedtek az árak.
Viszont van napi menü, ami a leginkább pénztárcabarát opció, persze ha éppen tetszik az aznapi ajánlat, 1 leves és 2 főétel közül lehet választani. A leves és a főétel együtt 2350 Ft, a gyömbéres limonádé 600 Ft (3 dl), így a borravalóval együtt már bőven 3000 Ft felett fizettem. Kötelező szervizdíj nincs.
Amit ettem: háztáji burgonyaleves galuskával - magyarosan, paprikásan, tejföllel, csészényi adag.
A főétel curry csicseri dahl barna rizzsel, indiai fűszerezéssel. Nekem ez a magyar-indiai ételkombináció nagyon bejött, mindkettő fogásnak határozottan jó volt a fűszerezése, nagyon ízletes volt!
A beltér kellemes, szinteltolásos, az előtérben elviteles cukrászda részleg található.
Ami fura volt, hogy mindig más szolgált ki, jöttek-mentek a pincérek az asztalok között, aki kapta, marta alapon történt a vendégek kiszolgálása.
Összességében teljesen jó élmény volt, de drágának találtam, ár-érték arányban rezeg a léc nálam.
Napfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - EgyébNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - Étel/italNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - BelsőNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - Étlap/itallapNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - Étlap/itallapNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - Étlap/itallapNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - BelsőNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - BelsőNapfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere Budapest - Étel/ital

Napfényes Étterem & Cukrászda - Ferenciek tere további értékelései

2017.04.07a párjával
Egyik este ide tértünk be fagylaltozni, miután a környéken még az összes fagylaltozó zárva volt. Az április elejei hűvös időben a választék 6-7 féle fagylaltból állt, két féle fagyi xillittel készült, ezek ára 280 Ft gombőconként, a többié 250 Ft. A fagyi jó átlagos, a sütemények szépek, áruk...
2016.12.02egyedül
A pultban kedves hölgy, aki készségesen felel mindenféle vásárlói kérdésre. Kértem egy sütit, amitől egyáltalán nem voltam oda. „Minden mentes” műfajban sokkal meggyőzőbbeket is ettem. Nem kétséges, hogy nehéz lehet tejszín és vaj nélkül sütni, de nem lehetetlen, sokaknak sikerül. A...
2016.01.30egyedül
Bár nem vagyok vegetáriánus, de szívesen járok vega éttermekbe is enni, mivel nincs bajom a sok zöldséggel és a húsmentes ételekkel, amennyiben azok finoman vannak elkészítve. A Napfényes első étterme a Rózsák terén már több éve működik, ez az újabb egységük a Belvárosban a Ferenciek tere mögött...
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom - Nyugdíjas kedvezményes ár félpanzióval
Nyugdíjas kedvezményes ár félpanzióval
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
2024.11.03-ig
Club Tihany Hotel
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló