Vega ebéd a piacon

Nemsüti Klauzál BudapestNemsüti Klauzál Budapest a térképen

2022. októberben járt ittÉrtékelt: 2022. október 4.
A Nemsüti vegetáriánus bisztrónak ez a 3. egysége Budapesten, a másik kettőben (V. ker. Hold utca, ill. XIII. ker. Jászai M. tér) már többször ettem, most véletlenül vetődtem erre. Sajnos a Klauzál téri vásárcsarnok eléggé kihalt, lent néhány zöldséges között lézeng a kis számú vásárló, a fenti emeleten pedig zárva vannak a kioszkok kettő kivételével (Lángosos, Nemsüti). Szóval a Nemsüti amolyan megmentő csapatként érkezett. A lenti kifőzde és a mangalica húsos is zárva volt, szomorú.
A Nemsütiben sokféle izgalmas fűszerezésű és összetételű húsmentes ételt ehetünk. Sokféle idényzöldséggel dolgoznak. Az ételeket célszerű menü-kombinációban választani. 3 féle főétel volt: indiai zöldség curry, olaszos paradicsomos és cukkinis spagetti, illetve spanyolos lecsóféle, vagy paprikás krumpli, a neve most nem ugrik be.
Köretként céklagolyó, rizs és saláták.
A leves egyféle, pikáns kukoricaleves volt ottjártamkor, aminek egyből meg is örültem.
Én egy kis menüt választottam (2200 Ft), a leves mellé az indiai curryt rizzsel. Plusz járt még hozzá egy pohár erdei gyümölcsös limonádé. A limonádéban nincs cukor, így kellemesen savanykás, frissítő volt.
A levesre és a főételre is kértem jó adag koriandert, mert szeretem és mindkettő fogáshoz jól passzolt.
A nagy menüben a leves és a főétel is több (2950 Ft), volt még 3 féle desszert,csokis brownie volt az egyik (850/950 Ft).
Inkább langyosan ettem az ételeket, így nem kellett mikrózni. A Nemsüti is részt vesz az ételmentő Munch programban, ott 1750 Ft egy "megmentett" menü, de nem lehet válogatni, azt adnak, amiből a legtöbb megmaradt. Nekem megérte így a normál, nem kedvezményes áron is ez az ebéd. A curryben a zöldségek egy kicsit túl voltak főzve és elbírt volna több fűszert, a leves viszont klassz volt.
Helyben az emeleti folyosóra kihelyezett 3 asztalka egyikénél lehet enni. Elvitel esetén örömmel veszik, ha saját tányért viszel.
Nemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - EgyébNemsüti Klauzál Budapest - Egyéb
Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár
Fried Kastély Hotel Simontornya