Különleges levesező

Nyakleves - Múzeum utca BudapestNyakleves - Múzeum utca Budapest a térképen

2019. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. november 26.
A frappáns elnevezésű Nyakleves első étterme a Duna másik oldalán, a 11. kerületben nyílt és működött évekig a Műszaki Egyetem közelében, bár legutóbb arrafelé járva zárva láttam a helyet.
A 2. Nyakleves a pesti oldalon a Nemzeti Múzeum oldalán futó kis utcában, szuterénben található.
Munkaidőben tartanak nyitva, hétfőtől péntekig 9-17 óra között, azaz mondhatjuk, hogy a környékbeli dolgozókra és tanulókra (ELTE régi épülete itt van a közelben) fókuszálnak elsősorban.
Kínálnak hagyományos, népszerű reggeliket: bundáskenyér, tojásételek, briós lekvárral, árban ital nélkül 550-850 Ft között, meleg itallal 950-1250 Ft közötti áron.
Ebédidőben a napi menü a legnépszerűbb, a leves főétellel vagy tésztával 1500 Ft, salátával 1200 Ft. Minden nap 3 féle leves közül lehet választani, amelyek közül 1 vagy 2 húsmentes szokott lenni. A rendelésfelvétel a pultnál történik, fél-önkiszolgáló hely.
Levest önmagában is lehet kérni (6-700 Ft), továbbá vannak szendvicsek és házias jellegű sütemények (500-750 Ft), ottjártamkor répatorta, csokoládétorta, quesadilla, shakshuka 1600 Ft), tapas tál, hamburger.
A beltér vidám hangulatú, fiatalos, színes, modern, a pincebéli elhelyezkedés ellenére is világos.
Currys-kókuszos édeskrumpli krémlevest ettem, amely elég izgalmasnak tűnt, és ízre valóban az is volt, egzotikus. Nagy adag, nem csészés.
Kézműves lekvárt, szörpöt elvitelre is lehet vásárolni.
A kiszolgálás barátságos, segítőkész.
Nyakleves - Múzeum utca Budapest - Külső képNyakleves - Múzeum utca Budapest - Külső képNyakleves - Múzeum utca Budapest - Étel/italNyakleves - Múzeum utca Budapest - Étel/italNyakleves - Múzeum utca Budapest - Étel/italNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - Étlap/itallapNyakleves - Múzeum utca Budapest - Étlap/itallapNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - MosdóNyakleves - Múzeum utca Budapest - MosdóNyakleves - Múzeum utca Budapest - BelsőNyakleves - Múzeum utca Budapest - Külső kép

Nyakleves - Múzeum utca további értékelései

2019.03.20gyerekekkel
A Nyakleves nevű helyen megfordultam már egy ízben, de akkor csak egy desszertre futotta az időből. Ezúttal egy késeit reggelit fogyasztottunk a fiammal, ő burgert kért, jómagam quessadilla-t, miután megtudakoltam, hogy van-e benne zöld koriander. Azt az információt kaptam, hogy lesz. A burger...
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
05.17-20.
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Laterum Pécs - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval