ZigZag: Belga gofri és azon túl - Panna - Belga Gofri & Fagyizó Budapest

Panna - Belga Gofri & Fagyizó Budapest értékelése

Belga gofri és azon túl

2020. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. szeptember 13.
A Panna belga stílusú gofri és óriáspalacsinta bárban a nyitás után nem sokkal jártam. A Kolosy téri piac megújult épületében találhatóak, a bejárat a Csemete utca felől került kialakításra.
Két fajta, brüsszeli és liege-i gofrit sütnek (450 Ft/db üresen), az árak a választott feltétek alapján alakulnak, melyet szabadon lehet összeválogatni . Az alap lehet svájci tejcsoki, belga étcsoki, fehér csoki, nutella vagy házi baracklekvár (300 Ft), erre jönnek a gyümölcsök (300 Ft), majd a feltétek: tejszínhab, juharszirup, pillecukor, Kinder Bueno, Ferrero Rocher, Oreo keksz, mogyoró (150-350 Ft), fagylalt. Az óriáspalacsintákat is hasonló módon, ezekkel a feltétekkel lehet kérni. Frissen készül minden gofri és pali is.
Megkóstoltam a spanyolok nemzeti édességét, a churrost (450 Ft) fahéjas porcukorral, karamell szósszal (250 Ft), ami szintén forrón érkezett, frissen sütve.
Kávékon kívül kézműves szörpöket (málna, bodza, levendula) 490/590 Ft, forró csokit, matcha lattet ihatunk.
A nyári szezonban vegán, gluténmentes és cukormentes fagylaltokat is kínálnak.
A tulajdonos is benn tartózkodott az üzletben, de inkább amolyan megfigyelőként, egy fiatal, elég tapasztalatlan és bátortalan lány szolgált ki.
Nagyon tiszta, kulturált, szépen kialakított hely, de nem lakályos, nem családias, legalábbis az én ízlésemnek ez a hely túl steril, hideg volt.

Ételek / Italok:

1036 Budapest
Csemete u. 1.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. október 26.
Forgalmas útszakaszon, a Bazilika és a Városház közötti főút mentén található a Szamos-hálózat esztergomi egysége. Cukrászda, kávézó és fagyizó is egyidejűleg. Régi, patinás polgári épület, a beltér is megérdemel egy pillantást, tradicionális, kissé régies kávéházi berendezés, elég sok asztallal,...

2020. október 25.
Az egyik legjobb kávézó Budapesten, legalábbis nekem nagyon tetszett. Specialty, azaz újhullámos kávét főznek, 2018-ban nyitottak meg a Fő utcában, a Lánchíd budai hídfő közelében. Reggel már a standard munkakezdés előtt, fél 8-kor nyitnak, viszont délután 4-kor már zárnak is. La Marzocco...

2020. október 25.
Mivel a hotelben szálltunk meg, így ittlétünk alatt a szálloda éttermében étkeztünk, leginkább praktikus okok miatt, nem azért mert annyira jónak találtuk. A reggeli átlagos svédasztalos kínálat, egyáltalán nem közelíti meg a 4 csillagos szintet (van egy jó pár összehasonlítási alapom...