Felfedeztem Petruskát

Petruska Étkezde BudapestPetruska Étkezde Budapest a térképen

2023. júniusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2023. június 15.
Alig észrevehető, aprócska, retró hangulatú, tipikus kis kifőzde a Ráday utcában. Szinte eltűnik a sokkal harsányabb, divatosabb, nagyobb portállal, kiülős teraszokkal rendelkező éttermek, bisztrók sűrűjében, amelyek egymás követik a Ráday utca mindkét oldalán, bár ahogy észrevettem, itt is beütött a krach egyes helyeken, vannak tulajdonos- és névváltozások és bezárások is.
Bár gyakran megfordulok a Ráday utcában, őszintén szólva a Petruska létezése eddig nem tűnt fel, így nem tudom, mióta működnek itt. Minden esetre a nyitva tartásukkal abszolút a hétköznapok ebédidejére lőnek, ugyanis hétfőtől péntekig csak 15 óráig tartanak nyitva.
A kínálat a magyaros kifőzdék népszerű ízeit hozza, szinte minden ételből lehet kérni kis- és nagy adagot is. 3-4 féle leves, 8-10 főétel, savanyúság, némi desszert.
A helyben étkezés lehetőségei szűkösek és korlátozottak, kb. 10-en tudnak itt egyszerre enni, ha nyitottak vagyunk akár idegenekkel is egy asztalhoz leülni. A helyiség végében lévő pultnál kell rendelni, a konyha e mögött található. Kis adag, azaz csészés paradicsomlevest ettem rizzsel (600 Ft) - a levesbetét választható, szintén kis adag grillezett pulykamellet sült burgonyával (1500 Ft a főétel + köret), valamint mellé káposzta salátát (300 Ft). A tányérok, tálca, evőeszköz is a 70-80-as éveket idézi fel.
Barátságos kiszolgálás.
Összességében a hely, amit nyújt 3-4 között ingadozik, de ezúttal felfelé kerekítettem.
Sokan elvitelre vásárolnak.
Hangulat:Átlagos
Tisztaság:Átlagos
Petruska Étkezde Budapest - Étel/italPetruska Étkezde Budapest - Étel/italPetruska Étkezde Budapest - BelsőPetruska Étkezde Budapest - Étel/italPetruska Étkezde Budapest - Étel/italPetruska Étkezde Budapest - Étel/italPetruska Étkezde Budapest - BelsőPetruska Étkezde Budapest - Külső képPetruska Étkezde Budapest - Étlap/itallap
Thermal Hotel Visegrád - Örökifjak 62+
Örökifjak 62+