Heterogén, hullámzó újranyitás

Pick Deli & Gourmet BudapestPick Deli & Gourmet Budapest a térképen

Átlagos 2022. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 16.
Hosszas hallgatás után a Kossuth tér egykor népszerű bisztrója a Pick Deli újjászületve újra megnyitott. Sokkal elegánsabb, igényesebb lett az étterem, már nem önkiszolgáló, tálca tologatós hely, hanem trendi hipster berendezéssel, nagy terasszal és megújult minőségi bisztrós konyhával várja a vendégeket. Egyelőre a terv bejönni látszik, gyakran járok erre, és látom a sok vendéget, persze kintről főleg a teraszon. Szintén hamar népszerű lett a hétköznapi üzleti ebéd, amely naponta változó, leves, főétel, desszert közül 2 vagy 3 fogásos, a 3 fogásos 3490 Ft-ba kerül a kiírás szerint, de trükkös a dolog, mert erre még rá kell fizetni a 13%-os szervizdíjat, így végül is 4000 Ft-ért kaphatunk egy 3 fogásos menüt, amely esetemben nem volt annyira meggyőző, hullámzó teljesítményt mutatott a konyha. Pozitívum, hogy a menühöz ingyen jár egy palack víz, szénsavas vagy mentes, illetve a végén egy kávé. A kávéval kezdem, az kitűnő, önmagában ezért simán érdemes ide bejönni. A hazai kis pörkölő, a Budapest Roastery kávéját kínálják, én egy hibátlan cappuccinóval zártam az ebédet.
A kezdőd zöldbableves korrekt volt, nem átütő, kevés volt a tejföl, a leves pedig ehetetlenül tűzforró. Adagra közepes tányér, ízesítés finom magyaros, sok paprikával. A főétel egy betli volt. Csülkös pacal, sós burgonyával. Nagyon kicsi adag, zóna menü, ez is tűzforró volt, nagyon hiányolta az étel és én is a savanyúságot. A hús minősíthetetlen, a csülköt zsíros kövér darabkák képviselték, a pacal pedig olyan módon, rágósan, kocsányosan volt elkészítve, amit én biztosan nem eszek meg. A pörköltszaft nagyon csípős volt, más ízt nem is éreztem. Kenyeret nem kínáltak a szaft mellé. A sima főtt krumpli ötlettelen, de jobb híján azt ettem meg a szafttal. A desszert mákos nudli volt, forró meggymártással, ez is viszonylag kis, zóna adag, de ez korrekt volt, finom, talán az ebéd legjobb fogása, el is fogyott.
Összességében az 1-esre értékelhető főétel miatt a konyhára nem tudok jobbat adni 3 pontnál.
A kiszolgálás nagyon lassú volt, és ezért nem kértek elnézést. A személyzet összetétele heterogén, vannak ügyetlen, de jószándékú tanulók, öntelt nagymenő pincérek (talán kisfőnök, aki a kollégáival úgy balhézik és pattog, hogy azt a beltéri vendégek is jól hallják), sőt azt is hallani, hogy egyes vendégekről negatív hangon beszélnek, ez nagyon gáz szerintem. Volt egy pincérhölgy, aki viszont nagyon kedves, normális volt.
Minden étel túlságosan forró volt, ez is érthetetlen.
A légkondicionáló nagyon erősre és hidegre van állítva.
Az összes vendéget a földszintre ültették le, miközben a galériaszint tele volt asztalokkal, ott mégsem ült/ülhetett egyetlen vendég sem. A teraszra viszont nagyon odatűzött a nap, én ezért nem akartam kiülni.
Összességében a 3 pontjával egy nagy csalódás volt nekem a Pick, azt gondoltam, ez egy sima 5-ös lesz.
Kicsit várok, fogok adni nekik még egy esélyt, majd később.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Pick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - EgyébPick Deli & Gourmet Budapest - Külső képPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - Étel/italPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - MosdóPick Deli & Gourmet Budapest - BelsőPick Deli & Gourmet Budapest - Külső kép

Pick Deli & Gourmet további értékelései

2018.11.22egyedül
Ez is egy határeset, hogy ajánlom-e másoknak vagy sem. Hááát, attól függ. Régi munkahelyi környezetemben gyakran vezetett errefelé az utam, egy hentes volt itt, azután melegkonyha, a galérián fogyasztási lehetőséggel. Főzelékekre emlékszem. Ma benéztem, van itt mindenféle benyomás, ilyen is, meg...
2018.09.04kollégákkal
Még a 90-es években, az előző munkahelyemen gyakorta, legalább hetente egyszer ettünk a Kossuth téri Pick étkezdében. Az alsó szint inkább egy igényes delikát üzletre vagy húsboltra hasonlított, viszont ebédidőben egész jó menüket lehetett kifogni kedvező áron. Az évek óta tartó Kossuth téri...
Barrico Thermal Hotel Demjén - Napi ár félpanziós ellátással
Napi ár félpanziós ellátással