Retró melegszendvics és hamburger

Pillangó Kávézó & Szendvicsező BudapestPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest a térképen

2019. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. augusztus 13.
Rajta volt az éttermes listámon, de már nem tudtam visszaemlékezni, hogy milyen apropóból került rá. Aztán összeraktam a kockákat, a februári funzine magazin ajánlójában szerepelt. Az Árpád hír budai hídfőjétől 1 villamosmegállónyira, majdnem a megállóban található, a 10 emeletes szalagpanel aljában. Mellettük egy kolbászos nyitott, szintén nem túl régen. Van még 2 fagyizó is a közelben.
Egyebekben hasonló profilú street food, szendvicsező, reggeliző nincs a közelben, a Meki a szemközti oldalon, de az is más célközönség.
Este 6-ig tartanak nyitva, én munkaidő után jártam erre, már eléggé közel a zárásidőhöz.
Ennek ellenére a tulajdonos, egyszemélyes mindenes hölgy igen kedvesen fogadott, egyáltalán nem sürgetett, és szemernyit sem éreztem rajta, hogy zokon vette volna a záróra körüli érkezést, pedig már a pultot letakarította és a szendvicssütő, kávéfőző is már ki volt kapcsolva.
Egyszerű berendezés, 3 asztalka, retró érzés. A jó kis 80-as évekbeli retró óriás melegszendvics csak engem várt. Sonkás, sajtos, bagett hosszában félbevágva (igaz, régen még óriáskifli volt). 550 Ft.
A rostos gyümölcslevek decije 100 Ft, ananászt kértem.
Míg sült a szendvics, beszélgettünk, jó hangulatú hely, ahová a környéken dolgozók, lakók szívesen betérnek és visszatérnek.
Sütikínálatban islerre és lekváros linzerre emlékszem, nem gondolnám, hogy ezek helyben készülnek.
Reggel, délelőtt még sokkal színesebb a szendvicskínálat, azok viszont itt készülnek. Sonkás, tojásos, szalámis, zöldségekkel. És szokott lenni retró hamburger is, óriás buciban. Reggelire tojásételeket, omlettet is lehet kérni.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Pillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - Külső képPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - BelsőPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - BelsőPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - BelsőPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - Étel/italPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - Étel/italPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - BelsőPillangó Kávézó & Szendvicsező Budapest - Belső
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pihenés fürdőbelépővel
Pihenés fürdőbelépővel
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Xavin Harkány - Pihentető wellness napok
Pihentető wellness napok
2024.06.10-ig
Hotel Xavin Harkány
Prémium Hotel Panoráma Siófok - Ébredj, Balaton!
Ébredj, Balaton!
2024.05.17-ig