Nincsenek az oroszok a spájzban

Pirog-Da - Gubacsi út BudapestPirog-Da - Gubacsi út Budapest a térképen

2023. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 3.
Az első Pirog-Da a XV. kerületben működik évek óta, bár sokat hallotta már róluk, de oda még nem sikerült eljutnom, viszont a 2. egységükbe, a Gubacsi úton teljesen véletlenül belefutottam. A szomszédos benzinkútról kifelé gurulva vettem észre őket. A környék eléggé kihalt, nem lakókörnyezet, egy LIDL üzlet van mellettük, előtte nagy parkolóval, ami külváros lévén ingyenes. A bejárat előtt kialakítottak egy kis fedett teraszt, de nincs semmi hangulata.
A belső rész egyszerű, funkcionális. Főleg elviteles helynek tűnik, legalábbis folyamatosan érkeztek a futárok és pittyegtek az új rendelést jelző hangjelek is.
Saját találmányuk és receptjük az itt készülő pirog, ami valójában egy töltött tésztatáska. Az eredeti orosz pirognál sokkal nagyobb, ez kb. akkora, mint egy calzone pizza vagy egy nagyobb pita. Frissen készítik és sütik a pirogot, emiatt olyan finom és népszerű szerintem. A rendelés felvétele után töltik meg a nyers tésztát, majd fritőzben sütik meg. Nem volt túlságosan olajszag a benti részben sem, ahol egyből a pult mögött van a nyitott konyha. Kijevi csirkés pirogot választottam (1500 Ft), ez mennyiségre megfelel egy főétkezés adagnak, legalábbis nekem. Mellé kértem egy adag csemege Ajvárt (400 Ft). Ez bolti késztermék, nem házi, valamint egy 5 dl-es Cappy bogyós gyümölcs levet (600 Ft). A személyzet kedves, közlékeny, barátságos. Látszik, hogy sokat dolgoznak, felelősségteljesek.
Hangulat:Átlagos
Tisztaság:Átlagos
Pirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étel/italPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étel/italPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étel/italPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étlap/itallapPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étlap/itallapPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étlap/itallapPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Külső képPirog-Da - Gubacsi út Budapest - EgyébPirog-Da - Gubacsi út Budapest - BelsőPirog-Da - Gubacsi út Budapest - BelsőPirog-Da - Gubacsi út Budapest - MosdóPirog-Da - Gubacsi út Budapest - BelsőPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Külső képPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Külső képPirog-Da - Gubacsi út Budapest - Étel/ital
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár
Hunguest Hotel Helios Hévíz