Tengerpart gyümölcsökkel

PORT Beer & Food BudapestPORT Beer & Food Budapest a térképen

Kiváló 2023. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. október 5.
Évek óta működő, de a közelmúltban megújult pub a budai rakparton. Mellette egy magyaros halászcsárda működik, olyan közelségben, hogy a teraszon az asztalaik szinte összeérnek. Igazából kívülről nem is látszott, hogy mennyire kellemes, szimpatikus lesz a beltér és az egész miliő. A fő csapásirány a belga - halban gazdag - konyha, illetve belga sörök, amelyet a vagány, fiatalos környezet frappánsan egészített ki. A személyzet, főleg az egyik férfi pincér nagyon jó benyomást tett ránk a kedvességével, odafigyelésével. Az étlap bisztrós jellegű, a hazánkban kb. 20 évvel ezelőtt oly népszerű belga sörözőket idéző. Egyébként nekem ez a vonal a mai napig bejön, és az országban több ilyenben megfordultam az elmúlt években is.
Az étlap mindössze 2 oldalas, 3 leves, 5 előétel (5600 - 10900 Ft), kb. 15 főétel, 3 desszert.
Én egy kicsit drágának találtam az ételeket, igaz, a beefsteak, a tenger gyümölcsei vagy a fekete kagyló sehol nem számít olcsó fogásnak. Mivel sok külföld turista megfordul itt, hiszen a közelben van pár jóféle nemzetközi szálloda is, így néhány hazai "nagyágyút" is szerepeltetnek az étlapon, gondolok itt a halászlére és a gulyásra példaképpen. Mondjuk 4000 Ft feletti áron nem éreztem a vágyat, hogy éppen itt teszteljem le ezeket.
A teraszon csodás dunai panoráma tárul a szemünk elé, szemben az ikonikus Parlament épületével.
A faburkolatos, színes plakátos, vizes-tengeres motívumokkal ékített beltér kellemesen klimatizált volt.
8 féle belga sört csapolnak (búza, ale, barna, IPA, pils, blonde ale, tripel). Az én választásom a gyümölcsös Rodenbach Fruitage flamand vörösbarna ale volt, amelyet szépen feldíszítettek gyümölcsökkel is, mint egy koktélt (0,25 dl / 1250 Ft). A sörlapon több mint 100 tétel üveges belga sör is található. Elég komoly!
A málnás fehércsokis tortácska (2200 Ft) sok tejszínhabbal érdekes módon remekül passzolt a sör mellé.
Kötelező szervizdíj 10%. Jópofa a mosdó, mintha egy hajókabinban lennénk.
Hangulat:Kiváló
PORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - Étel/italPORT Beer & Food Budapest - Étel/italPORT Beer & Food Budapest - Étel/italPORT Beer & Food Budapest - Étel/italPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - EgyébPORT Beer & Food Budapest - MosdóPORT Beer & Food Budapest - MosdóPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - MosdóPORT Beer & Food Budapest - MosdóPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - BelsőPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Étlap/itallapPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső képPORT Beer & Food Budapest - Külső kép
Tisza Balneum Hotel Tiszafüred - Napi ár félpanziós ellátással
Napi ár félpanziós ellátással