Pedáns és tiszta

Portobello Coffee, Brunch & Wine BudapestPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest a térképen

2019. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. december 25.
Csinos, elegáns újhullámos kávézó és borbár a Ferenciek tere közelében. Emlékeim szerint korábban is működött már itt egy másik, többé-kevésbé hasonló kávézó, bár ott borokra nem emlékszem, de ezek szerint név-, koncepció- és tulajdonos-váltás történt.

A kávé prémium kategóriás - Ruandából, de a környékbeli átlagos árszínvonalnál (is) drágább, egy eszpresszó 600 Ft, a cappuccino 790/890 Ft, készítenek filteres kávét is (800 Ft). A kávét a berlini Barn pörkölő szállítja. Tudom, hogy ez ízlés kérdése, de az eszpresszó mellé kértem tejet, amit nem kaptam meg.
Volt viszont kísérőnek egy pohár víz.

Az ételkínálat szerénynek mondható, kizárólag hidegkonyha van, 4 féle szendvics, amelyek helyben készülnek, minőségi alapanyagokkal, mediterrán ízvilággal (1350-1500 Ft), Prosciutto sonkás, grillezett pulykahúsos, raclette sajtos, céklás; salátatál (1750 Ft), napi krémleves (800 Ft). Reggelire tojásételek, toast, zabkása, granola (800-1800 Ft/ reggeli fogások, ital nélkül).
A néhány sütemény közül egy banánkenyeret kértem (650 Ft/ szelet), finom volt, sok maggal dúsítva.
Kávét lehet elvitelre is vásárolni, valamint házi elkészítésre zacskózva.

Több asztaluk van, kisebb és nagyobb társaságoknak is, free wifivel.
Udvarias, mosolygós kiszolgálás.
Portobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Külső képPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étlap/itallapPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étlap/itallapPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étlap/itallapPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - BelsőPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - BelsőPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étel/italPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étel/italPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Étel/italPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - BelsőPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - BelsőPortobello Coffee, Brunch & Wine Budapest - Belső
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval