Londonból Prága - remek cseh söröző

Prága Sörház BudapestPrága Sörház Budapest a térképen

Kiváló 2017. márciusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2017. március 10.
A Gellért szállóban megrendezett In-door sörfesztivál alkalmával minden egyes belépő mellé adtak egy szórólapot, mely azt hirdette, hogy megnyílt a Prága sörház a Kertész utca 3 alatt.
Először azt hittem, hogy ez a Kertész utcának a Király utcai vége, bosszankodtam is, hogy miért nem sétáltunk arrafelé aznap, de kiderült, hogy ezt az utcát a Blaha felől számozzák. S az is kiderült, hogy itt London Stone pub néven működött egység korábban mely egyébként igencsak meggyőzött.
Most sem rosszabb a hely, mint volt, annyi a különbség, hogy addig angol sörök voltak csapon és sorakoztak a hűtőben, most meg cseh sörök. A kiszolgálás kedves, kissé szórakozott. De magam is szórakozott ember vagyok, így aztán örömmel megadom az 5 szívecskét erre a rovatra is.
Rendeltünk búzasört (nem volt meggyőző), pilst, ez már inkább fekszik a cseheknek, és két IPÁ-t, mindkettőt a Permontól, egy klasszikusat és egy feketét, ami persze önellentmondás, hiszen, ha egyszer „Black”, akkor nem lehet „Pale”. Tehát ez inkább IBA, mint IPA.
Ettünk egy csevegő tálat és csevegtünk mellette zárásig.
Nálam megőrizte a hely az 5 szívecskét, a kaja nem volt rossz, de azért az étel-ital rovat inkább a söröket díjazza. Ha minden jól megy, majd lesznek képek is.
Hangulat:Kiváló
Hunguest Saliris Egerszalók - Napi ár