Amikor roppan a karamella

Puszedli Cukrászda BudapestPuszedli Cukrászda Budapest a térképen

2018. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. június 5.
Egyszerű, de kedves, cukorkaszínekbe öltöztetett cukrászda a 18. kerületben, a külső kertvárosi részen, az 50-es villamos végállomásánál. Meglepően széles a választék süteményekből és tortaszeletekből. Sokféle van, igaz, mindenből kis tétel, pár darab.
Az egyszerűbb, jól ismert, inkább a 80-as évek ízlésvilágát idéző sütik 300-350 Ft körüli szeletáron kaphatóak. Ezek egy része valószínűleg aromával és színezékkel készül, legalábbis a valószerűtlenül természetellenes zöld és pink színezés némelyik sütinél erre utalhat. A joghurtos citromtorta (300 Ft) ezek közül talán a legsikerültebb. Friss, könnyű piskótatészta, nem geil a krém benne. A különlegesebb sütik ára sem sokkal több 400-450 Ft közötti. Ezek közül a roppanós karamellatorta szintén meglepően kellemes (420 Ft) és a szelet is kiadós.
Kb. 10 féle ízben természetesen fagylalt is van, amely a kiírás szerint "kézműves", a mangó minden esetre nem volt rossz, még ha nem is csúcsteljesítmény. Egészen halvány színű, nem kanárisárga volt. Kóstoltam még a macaron-t is, amelynek darabja 150 Ft, igaz, nem nagyok, de a városban a legolcsóbbak közé tartozik. Minden ízből kértem, epres, málnás, a zöldet nem tudom, talán pisztácia? Közepes állagú, ezek kevésbé sikerültek, mint a sütik.
Kedves kiszolgálás. Bent és kint is van leülős lehetőség, kis asztalka.
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Puszedli Cukrászda Budapest - Külső képPuszedli Cukrászda Budapest - Étel/italPuszedli Cukrászda Budapest - Étel/italPuszedli Cukrászda Budapest - Étel/italPuszedli Cukrászda Budapest - BelsőPuszedli Cukrászda Budapest - Étel/italPuszedli Cukrászda Budapest - BelsőPuszedli Cukrászda Budapest - Külső kép
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Napi árak félpanzióval
Napi árak félpanzióval