Karácsonyi kávé

Relative Pozsonyi BudapestRelative Pozsonyi Budapest a térképen

2023. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. január 8.
Az újlipótvárosi Pozsonyi út mintegy gasztro-sétányként funkcionál már évek óta, gyakran járok itt. A 16. szám alatt már vagy 10 éve vagy talán még régebb óta újhullámos kávézó működik, volt már itt Partisan, Double Shot, amelyek nevére biztosan emlékszem. Hogy mikor és miért kell nevet váltani, azt nem pontosan tudom/értem, talán a tulajdonosok változásával történik mindez, de a lényeg, hogy 24-én, Karácsony első napjának reggelén nagy örömömre még éppen nyitva találtam őket. Ahogy megtapasztaltam, sokan érezhettük ezt az apró kis örömöt, hiszen jó pár kávé-imádóval zsúfolódtunk össze a max. 5 m2-nyi vendégtérben a pult előtt. Igaz, utána fel lehet menni a szintén aprócska galériára a meredek lépcsőn, aminek az a története, hogy itt egyszer évekkel ezelőtt megbotlottam, és kiborítottam a frissen vásárolt kávét. De a barista megsajnált, és kaptam egy újabb csészével, amit utána biztos, ami biztos alapon nem adott ki a kezéből, inkább ő vitte fel nekem a galériára.
Van kis kiülős terasz és a bejárat előtt egy pad is, még télen is.
Az eszpresszó 690 Ft, a dupla eszpresszó 990 Ft, a cappuccino szintén 990 Ft, ami az átlagosnál némiképpen magasabb árszínvonalat jelez.
Amikor éppen nem Karácsony van, akkor szoktak lenni szendvicsek is, most be kellett érni a péksütikkel: croissant, muffin, gluténmentes banánkenyér, cookie csokiskeksz, flódni volt, de én ezeket drágállottam (750-990 Ft). Akadt még répás cupcake (590 Ft) és sóskaramellás sajttorta.
A téli időszak kedvence a sütőtökös latte és a forró csoki.
Relative Pozsonyi Budapest - BelsőRelative Pozsonyi Budapest - BelsőRelative Pozsonyi Budapest - BelsőRelative Pozsonyi Budapest - Étel/italRelative Pozsonyi Budapest - BelsőRelative Pozsonyi Budapest - Étel/italRelative Pozsonyi Budapest - Étel/italRelative Pozsonyi Budapest - Étel/italRelative Pozsonyi Budapest - Külső képRelative Pozsonyi Budapest - Egyéb
Hotel Forrás Zalakaros - Félpanziós ajánlat
Félpanziós ajánlat