Útközben: Kedves hölgyek finom levesei - Rim Thanonh Thai Food Budapest

Rim Thanonh Thai Food Budapest értékelése

Kedves hölgyek finom levesei

2018. novemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. december 1. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Hideg szélben, esőben kutyagoltunk a Körút felé, és semmi másra nem vágytunk, csak egy forró levesre. Az éh- és fagyhalál küszöbén vettük észre a Rim Thanonh cégérét. Ha thai, akkor ott lesz forró leves! Majd' sírva fakadtunk, mikor beléptünk a csöpp helyiségbe, ahol az egyetlen asztalnál két thai alkalmazott falatozott. Rögtön fölpattantak, és felajánlották, hogy leülhetünk a helyükre, ha nem akarunk felmászni a csigalépcsőn a galériára. Persze fölmásztunk. (Lefelé rosszabb volt.)
A felső szinten két négyszemélyes asztal van. Vadonatújnak néz ki minden, valószínűleg az is. Lent kiválasztottuk az ételeket, amit aztán felhoztak a galériára, mikor elkészültek. Én egy savanykás, kókusztejes Tom Ka levest ettem, ami az egyik kedvencem ebben a műfajban. Nem sajnálták belőle a csirkehúst, gomba és zöldség is volt benne bőven. A párom Kuatiao levest kért, amit eddig nem ismertünk, csak a leírás alapján tetszett meg neki. Jó választás volt, a tészta, zöldségek és sertés apróhús mellett finoman fűszerezett kis húsgombócok is voltak a hatalmas adagban. Amíg ettünk és melegedtünk, hallottuk, hogy lent igencsak nagy a forgalom. A hely inkább elviteles cégként működik, a körülmények nem is teszik lehetővé, hogy sok helyben fogyasztó vendéget fogadjanak.
Kifelé menet a földszinten fizettünk, dicsértük az ételt, a hölgyek mosolyogva integettek utánunk.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:

Szeretnéd követni Útközben felhasználót?    Igen

1074 Budapest
Dob u. 60.

2020. március 23.
A Rim Thanonh nevű thai étterem meglátogatásához bizony komoly elhatározás kellett, mert mind a Google, mind az étteremkalauz rossz címet adott meg, a hely meg elég kicsi, nem látványos a cégtábla. Végül úgy találtunk oda, hogy felhívtam őket s megmondták a jó címet – ami történetesen ott...

2019. november 17.
Thai kisbüfé a Dob utcában, majdnem a Nagykörútnál. A bejárat mellett nem túl jó minőségű fotókon láthatjuk az amúgy kimondhatatlan nevű, számomra többnyire idegenül hangzó fogásokat. Sült tészta, sült rizs zöldségekkel, sertéshússal, csirkével, a főételek 1750 Ft-ba kerülnek, a rák és a...