ZigZag: Thai büfé és gasztro-fesztivál - Rim Thanonh Thai Food Budapest

Rim Thanonh Thai Food Budapest értékelése

Thai büfé és gasztro-fesztivál

2019. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. november 17. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Thai kisbüfé a Dob utcában, majdnem a Nagykörútnál. A bejárat mellett nem túl jó minőségű fotókon láthatjuk az amúgy kimondhatatlan nevű, számomra többnyire idegenül hangzó fogásokat.
Sült tészta, sült rizs zöldségekkel, sertéshússal, csirkével, a főételek 1750 Ft-ba kerülnek, a rák és a marhahús feláras (+350 Ft). A levesek az étlap alapján izgalmasnak tűnnek: kókusztejes Tom Ka, ezt már többször ettem, ez ízlett talán legjobban a thai levesek közül (1100 Ft, + rák: 350 Ft), de van a szintén közismertnek mondható csípős Tom Yum, illetve más üvegtésztás vagy rizstésztás leves is. (levesek 1000-1600 Ft).
A földszint igencsak minimalista, dísztelen, mintha a konyha előterébe csöppentünk volna be, de a csigalépcsőn felsétálva a galériaszinten kulturáltabb étkezőhelyet találni asztalokkal.
Júliusban a Vajdahunyad-várban megrendezett thai gasztro-fesztiválon is részt vett a Rim Thanonh, ahol grillezett húsgolyókat (500 Ft), thai halpogácsát (1000 Ft), papaya salátát (2000 Ft), valamint grillezett húsfalatokat kóstoltam.
Dobozos mangó nektárt (500 Ft) kínáltak az ételek mellé.
A kiszolgálás eléggé gépies volt, talán a tömeg miatt, a Dob utcai büfében kedvesebbek.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat: Átlagos
Tisztaság: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1074 Budapest
Dob u. 60.

2020. március 23.
A Rim Thanonh nevű thai étterem meglátogatásához bizony komoly elhatározás kellett, mert mind a Google, mind az étteremkalauz rossz címet adott meg, a hely meg elég kicsi, nem látványos a cégtábla. Végül úgy találtunk oda, hogy felhívtam őket s megmondták a jó címet – ami történetesen ott...

2018. december 1.
Hideg szélben, esőben kutyagoltunk a Körút felé, és semmi másra nem vágytunk, csak egy forró levesre. Az éh- és fagyhalál küszöbén vettük észre a Rim Thanonh cégérét. Ha thai, akkor ott lesz forró leves! Majd' sírva fakadtunk, mikor beléptünk a csöpp helyiségbe, ahol az egyetlen asztalnál két...