Pazar hely, ár-érték arány és konyha csillagos hatos

Société Bistro & Bar BudapestSociété Bistro & Bar Budapest a térképen

Kiváló 2019. májusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2019. május 30.
A Societe az utóbbi idők legeslegjobb élményeinek egyikét nyújtotta, ebédmenű keretében pedig állíthatom, hogy ilyen gyönyürűen kidolgozott, virtuóz, ugyanakkor ízre is harmonikus előételeket sehol nem ettem.
Annyira meggyőzőek voltak az előételek („Répa, retek, mogyoró”, valamint „Vöröstonhal, zeller, gránátalma”), hogy bár elsőre (mivel már a második ebédem volt ez ugyanazon a napon) nem kértem főételt, mégiscsak rendeltem egyet, hogy lássam, mit nyújt ez a szakácszseni (név szerint, mint megtudtam, Krasznai Norbert, ex Monk’s bisztró) a főétel műfajban.
A főétel (sertésszűz, vadasan zsemlegombóccal) is jó volt, sőt, nagyon jó, de az előétel katarzisát nem tudta elérni.
Közelítette viszont azt a desszertfront két produktuma, a „Panna cotta, rebarbara eper” valamint a Pisztácia, málna, étcsokoládé”. Igazságtalanság lenne ezektől elvárni a „soha jobbat” szuperlatívuszát, maradjunk annyiban, hogy mindkét desszert kiváló volt, szépen tálalt, íz- és állagjátékokban gazdag. Alkotójuk, mint megtudtam, a kedves, csinos, szakmailag is csúcsteljesítményt nyújtó felszolgálótól, Barna Zsanett (ex-Onyx).
A Societe annyira jó volt, hogy ebédmenüt enni vélhetően még visszamegyek, bár ritkán térek vissza valahová abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy ha az ember Aradról igyekszik követni a főváros burjánzó gasztronómiai világát, akkor mindig akad új hely, ahová muszáj elmenni.
De ezért a pénzért (3100 ft három fogás) ezt a minőséget még sehol nem volt szerencsém tányéron látni és ízlelni.
S ebben még egy pohár jó bor is benne volt. (Haraszty pince, Etyek, Pinot Noir)
Ár / érték arány:Kiváló
Société Bistro & Bar Budapest - Étel/italSociété Bistro & Bar Budapest - Étel/italSociété Bistro & Bar Budapest - Étel/italSociété Bistro & Bar Budapest - Étel/ital

Société Bistro & Bar további értékelései

2019.06.05egyedül
Ezúton is köszönöm DEndre ajánlását, ez a hely kétségtelenül 5 csillagos. A közelmúltban nyitottak meg hosszas, ha jól tudom majdnem 1 évnyi előkészületek után a Bazilika szomszédságában, a Bazilika mélygarázs feljáró mellett. Korábban is vendéglátó egységek működtek is, de inkább bár profilban,...
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval