A föld felett, a felhők derekán

Solid Sky Bar Budapest BudapestSolid Sky Bar Budapest Budapest a térképen

Kiváló 2021. augusztusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. február 4.
Az egyetem téri RUM Hotel fedett tetőteraszán - a sky bárban - lévő borbár + bisztróba látogattunk el, gyakorlatilag a nyitásra - sőt, pár perccel hamarabb is - érkeztünk, első vendégekként. A későbbiekben kicsit változott a nyitva tartás, minden esetre tavaly nyári ottjártunkkor este 18-00 órától tartottak nyitva. (most már szerdától szombatig 17-00 órától lehet jönni).
Magát a helyszínt én már ismertem, mert évekkel ezelőtt jártam már itt hétvégi brunchon, de akkor még nem a Solid névvel és borbár koncepcióval működtek. A panoráma és a különleges hangulat viszont már akkor is adott volt.
Az étlap rövid, mindösszesen 12 tétel, de különleges, izgalmas, mind az alapanyagok, mind a kombinációk, mind az elkészítés terén. Tulajdonképpen borkorcsolyákról beszélünk, minden étel mellé passzoló borokat kínáltak nekünk. Választottunk egy vegetáriánus ételt: égetett padlizsánt kecskesajttal, kovászos kukoricakenyérrel (1950 Ft); egy halas fogást: pisztráng, karalábé, író, mák hangzatos és misztikus leírással (2850 Ft), és egy másik húsmentes ételt is: amely zeller, miso, zöldeper, citromverbéna kombinációját adta (1250 Ft).
Szerintem a képek magukért beszélnek, 1-1 kis műalkotás jelent meg a tányérokon, melyet részletesen bemutatott számunkra a séf. Ittunk Trimbach rizlinget 2015-ös évjáratból és Gál Lajos egerszóláti olaszrizlingjét (2018). A 2 pohár bor összesen 4700 Ft volt. A hazai borokon kívül a gazdag borlapon francia, olasz, osztrák, német, dél-afrikai és új-zélandi borokat is találni ízelítőként.
Két főre 3 étel, 2 pohár bor, szerviz díjjal összesen 12ezer Ft volt, ami nem kevés, de éreztük és jó néven vettük a személyzet kitüntető figyelmét és profi szakmaiságát.
Hangulat:Kiváló
Solid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - EgyébSolid Sky Bar Budapest Budapest - Egyéb
Hotel Kapitány Sümeg - Kedvezményes pihenés
Kedvezményes pihenés
09.01-12.20.
Hotel Kapitány Sümeg
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Írottkő K?szeg - Senior pihenés az Alpok lábánál
Senior pihenés az Alpok lábánál