Olasz-magyar fúzió

Stikli BudapestStikli Budapest a térképen

Kiváló 2022. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 18.
Frissen megnyitott bisztró a XIII. kerület megújuló részén, a Lehel Piac és a Dózsa György út közötti részen, egy új építésű lakóház földszintjén. Modern, fiatalos, ugyanakkor letisztult belső tér, saroképület nagy üvegfelületekkel. Reggeltől késő estig be lehet ide térni, nemcsak kávéval, üdítővel és szendvicsekkel, sütikkel várják a vendégeket, de meleg konyhájuk is van, ebédidőben naponta változó á la carte kínálattal, illetve estefelé egy borbárrá alakulnak át.
Meglepő módon hétköznap ebédidőben az egyetlen szabad, pontosabban éppen felszabaduló asztalt csíptem el, éppen az ablak mellett. Nem kifejezetten olcsó menüt kínálnak, a leves 990 Ft, a főétel 1990 Ft volt, de volt 2500 Ft körüli főétel is. Egy kitűnő fűszeres, sűrű paradicsomleves érkezett mozzarellával, de olyan forró volt, hogy ez lett a második fogásom. A főétel szuvidált tarja, hagymás krumpli, házi káposzta saláta. Nem túl nagy adag, inkább zónaadag. A hús az elkészítésnek köszönhetően nagyon jó állagú, puha, omlós volt, viszont kicsit zsíros az én ízlésemnek. Egy kancsóban érkezett tisztított víz az étel mellé (250 Ft-ért....) Így egy menü ebédét fizettem több mint 3000 Ft-ot, pedig kötelező szervizdíj nincs.
A kiszolgálás olajozott, gyors, kedves. A személyzet nagyon szimpatikus, fiatalos, jól működő csapatnak látszottak. A pultban lévő sütemények is vonzóak, ínycsiklandóak voltak.
Ittam még egy eszpresszót is a végén, Caffé Mauro, hagyományos olasz pörkölésű kávét készítenek (450 Ft).
Színvonalas, minőségi vendéglátást nyújtó bisztró, kellemes légkörben.
A névválasztást nem értem pontosan, nem volt itt semmi stikli.
Hangulat:Kiváló
Stikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - EgyébStikli Budapest - Egyéb
Szalajka Fogadó Szilvásvárad - Júniusi áreső
Júniusi áreső