Egy hétvége a szaloncukor jegyében

Stühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út BudapestStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest a térképen

Kiváló 2021. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2021. december 5.
Úgy alakult a hétvége, hogy miután szombaton délelőtt a Pozsonyi úti (13. kerület) Stühmer-ben indítottam a napot és jelentékeny mennyiségű szaloncukrot szereztem be a közelgő ünnepekre, másnap, vasárnap a budai oldalon, a Gellért tér közelében lévő másik Stühmer egységben is látogatást tettem.
Az év nagy részében vasárnap nem tartanak nyitva, de decemberben kivételt tesznek, és ilyenkor vasárnap is nyitva tartanak - tekintettel a hatalmas érdeklődésre - és a 11. kerületben 10-től 18 óráig nyitva találjuk őket.
Itt is hasonló élénk forgalom alakult ki, a legnagyobb tumultus a szaloncukros tartó körül alakult ki. Itt már a személyzet úgy döntött, hogy önkiszolgáló rendszerben gyorsabb lesz az "ügymenet", így minden vásárló kapott egy kis zacskót, amelybe gyűjtögethette a finomabbnál finomabb szaloncukrokat. Ezúttal próbáltam minél többfélét összeválogatni, de mindegyik ízből csak 2-3 darabot. Feketeribizlis, banános, epres, narancsos-fahéjas, diós-birsalmás, diós-szilvás, körtés-muskotályos, rumpuncs, mandula-krokant is bekerült a kis szatyorba. A standard szaloncukrok kiló ára 7500 Ft, míg a prémium kategória 9900 Ft. 10 dkg 8 db-ot jelent.
A nagy szaloncukor őrület mellett megnyugtató kontrasztot jelentett a másik oldalon a kellemes piros-arany színvilágú kávézó, ahol a nagy válogatás után lenyugodhattak a kedélyek.
Jól esik mellé egy finom sütemény - ezúttal hatlapos, egy házias klasszikus (690 Ft), vagy egy mini bonbon (17.000 Ft/kg - darabja kb. 250 Ft-ra jön ki).
Jó hangulat, igazi ünnepvárás, vidámság, mindez együtt a Stühmer.
Stühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - EgyébStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Külső képStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Külső képStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Külső képStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Külső képStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Külső képStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - BelsőStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Étel/italStühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út Budapest - Étel/ital

Stühmer Édességbolt & Kávézó - Bartók Béla út további értékelései

2023.04.13egyedül
Délután a spanyol bort úgy próbáltam még lejjebb nyomni, hogy beültem sütizni a Stühmerbe, ha már nem is olyan messze vannak egymástól. Szerintem régen jártam itt. Nagyon barátságos kis közeg, kedves hölgyek kávézgatnak, beszélgetnek itt-ott, és kedves hölgyek szolgálnak is ki. Megbeszéltük, hogy...
2023.03.19barátokkal
Pici boltocska a minőségi Stühmer termékekkel. Tisztaság, kedves kiszolgálás, néhány szék és asztal. A kávé hibátlan, a felszolgálás- a kis tálcán minden mellé van kínálva ami csak eszünkbe juthat, kétféle kis nasi keksz, kis csokis-cukorka, víz, és édesítő többféle. Igaz, süti nincs a boltban,...
2019.05.05barátokkal
Nagyon szeretünk ide járni szép tiszta a cukrászdája, finomak a sütik és a fagyi választék is bőséges! Csak ajánlani tudom!
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
2024.11.03-ig