Komplex élmény, túl a sushin

Sushi Wan BudapestSushi Wan Budapest a térképen

Kiváló 2023. novemberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2024. február 12.
Új keletű Sushi étterem a Király utcában, egy saroknyira a Nagykörúttól. Emlékeim szerint korábban itt egy szintén népszerű magyaros étterem működött, akiket a covid időszaki lezárások sodortak el. A Sushi Wan a szokásos budapesti sushi éttermekhez képest lényegesen nagyobb alapterületű, tágas, sok asztalos, elegáns berendezésű. A tisztaság, a letisztult elegancia fontos volt a tulajdonosoknak. Még egy virágzó cseresznyefát is beültettek, persze nem igazit.
A személyzet ázsiai, hogy japán-e, abban nem vagyok meggyőződve, szerintem amúgy valamely más ázsiai náció tagjai lehetnek. Alapvetően udvariasan fogadtak, tisztelettel, segítőkész volt a pincérünk, bár volt némi nyelvi probléma.
Helyben is ettünk és elvitelre is vásároltunk.
Az étlap hosszú, részletes, sok tételes. A sushik körében gunlan (1600 Ft), temaki (1390 Ft), nigiri (1200 Ft- 2200 Ft/ 2 db), hossomaki (1090-2590 Ft/ 8 db), uramaki (2600-4690 Ft/8 db), sashimi (3800 Ft/5 db-tól felfelé), valamint sushi tálak és sushi hajók széles választéka szerepel. Sushin kívül előételek, levesek, közte ramen és udon leves, sült rizs egytálételek, wok főételek szerepelnek, valamint bento boxok is (4500 Ft).
Nekünk minden étel nagyon tetszett, nagy, kiadós adagokat kaptunk, a fogások folyamatosan érkeztek. Egy kicsit túl is rendeltük magunkat, de sebaj, azt is elcsomagoltattuk, amit a lányommal már nem bírtunk megenni. Mirelit termékeket is felfedeztünk a tételek között (tavaszi tekercs, garnéla). A teriyaki csirke viszont kiváló volt minden tekintetben, és a sushik is mind frissek, szépek voltak. Nem spóroltak a drágább alapanyagokkal sem.
Fűszeres garnélarákot, California makit, sült rákot, teriyaki csirkecombot, garnélás bento boxot, miso levest ettünk helyben, legalábbis ezeknek futottunk neki, elvitelre 2 féle nagy vegyes sushi tálat, lazacos, tojásos, avokádós, tigrisrákos makit, lazacos és tigrisrákos nigirit választottunk.
Kötelező szervizdíj nem volt.
Mindent alaposan becsomagoltak számunkra, az elviteles dobozok ára 200 Ft/ db.
Összességében nekem ez az élmény megért 5 pontot.
Sushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - MosdóSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - MosdóSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Étel/italSushi Wan Budapest - Külső képSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - BelsőSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - Étlap/itallapSushi Wan Budapest - Étlap/itallap
Boni Családi Wellness Hotel Zalakaros - Wellness pihenés Zalakaroson
Wellness pihenés Zalakaroson