Négy generáció minden tudása a villád hegyén

Szalai Cukrászda BudapestSzalai Cukrászda Budapest a térképen

2015. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. december 31.
Retró cukrászda a Parlament látogatóközpontjával szemben, a 2-es villamos megállójánál. A cukrászda büszke a múltjára. Az első üzletet Szalai István alapította 1917-ben, a mai Európa Kávéház helyén, amely egészen az 1949-es államosításig működött. A jelenlegi helyen 1953-ban nyitottak ki, s 15 év múlva adta át fiának a stafétabotot. Azóta már ő is nyugdíjba vonult, jelenleg az unoka és a dédunoka viszi tovább a hagyományokat.
A repertoárban a klasszikus, jól ismert sütemények szerepelnek, bár ottjártamkor elég csekély volt a kínálat. Tátra csúcs, puncstorta (380 Ft/db), linzer, néhány édes aprósütemény. A rétesek voltak számomra a legizgalmasabbak, egy túrósat kértem, volt még meggyes, mákos, almás, ha jól emlékszem. Ezek is 380 Ft-ba kerülnek. Egyértelműen a házias, jól megszokott irányvonal szerint készülnek itt az édességek, s persze a jó vastag porcukor szórás sem maradhat el a rétesek tetejéről (amitől én személy szerint viszolygok). Liszttel, tehéntejjel és cukorral főznek, nincsenek bio-paleo-vegán típusú desszertjeik. Ettől függetlenül finom, friss, tartalmas volt a rétes, amolyan nagymama sütije "fílinggel".
Klasszikus márványlap tetejű kerek asztaloknál lehet sütizni. A falon régi oklevelek sorakoznak.
Nyáron fagylaltot is árusítanak.
Hangulat:Átlagos
Szalai Cukrászda Budapest - Külső képSzalai Cukrászda Budapest - Étel/italSzalai Cukrászda Budapest - Étel/italSzalai Cukrászda Budapest - BelsőSzalai Cukrászda Budapest - BelsőSzalai Cukrászda Budapest - Külső képSzalai Cukrászda Budapest - Külső kép

Szalai Cukrászda további értékelései

2016.10.31a párjával
Ha a közeli moziba megyek, előtte mindig beülök ebbe a kis cukrászdába - egy jó kis kávéra, sütire vagy fagyira. Régóta járok ide ide, de még egyszer sem csalódtam, sem a minőségben, sem a kiszolgálásban. Az árak is korrektek. Merem ajánlani egy sietős kávéra, de egy nyugis beszélgetésre is.
2015.03.11a párjával
Egy márciusi vasárnap kilátogattunk a felújított Kossuth térre, és amikor megéheztünk, ebbe a cukrászdába tértünk be. Évekkel ezelőtt, amikor a közelben dolgoztam, többször megfordultunk itt, azóta sem változott, de az elmúlt évtizedek sem hagytak sok nyomot a berendezésben. A cukrászda 2 év...
Hotel Yacht Siófok - Pünkösd
Hotel Yacht Siófok