Újlipótvárosi reggeliző

Terike & Ferike Reggelizője BudapestTerike & Ferike Reggelizője Budapest a térképen

2023. januárban járt ittÉrtékelt: 2023. március 22.
A korábbi Blue Bird Café helyén legutóbbi sétám során új néven ezt a kávézót találtam. Nem világos, hogy kávépörkölőt váltottak és ezért volt indokolt a névcsere vagy esetleg tulajdonosváltás történt-e? Minden esetre egy idősebb hölgy szolgált ki (sejtésem szerint ő lehet Terike), és a kiírás szerint a Perfero Caffé kávéját főzik. Róluk eddig nem sokat hallottam, de ezt tudtam meg róluk, illetve a kávéról: A Perfero kávékeverékek alapanyagát Brazília, Kolumbia és Santo Domingo hegyoldalain, Kenya fennsíkjain és Indiában termesztik. A szelektív szüretelésnek köszönhetően mindig csak az érett termést szedik le, így csak a legjobb minőségű zöld kávé jut el a közép-olaszországi üzembe. Fermo kisvárosában 2010-ben hozták létre a Perfero márkanevet és a céget. Megmondom őszintén, én a kávétól nem vágtam magam hanyatt, de a történet körülötte és a márka felépítése tetszik. Amúgy nem volt drága 500 Ft-ért eszpresszó sok tejjel, a sima eszpresszó 450 Ft.
Szintén tetszett, hogy a facebook oldaluk folyamatosan aktív, minden nap köszöntik a vendégeket és egy mutatós, kedves fotóval ajánlanak valami aktuális, aznapi finomságot, illetve újdonságot. Reggel 7-től este 7-ig tartanak nyitva, de érdemes inkább reggel, délelőtt menni, akkor teljesebb a kínálat. Én már ebéd után is azt tapasztaltam, hogy sok minden elfogyott.
Szendvicsek, hidegtál (Lipóti komatál), retró melegszendvics, grillezett Camembert, töltött bundás kenyér is szerepel az ételek között, egy tipikus belvárosi reggeliző és kávézó hely ez, de inkább régivágású, egyszerű, hagyományos berendezéssel. Csak pár asztalka van.
Kínálnak glutén- és laktózmentes brownie-t, illetve gluténmentes kekszeket mandulás, diós, pekándiós ízben.
Terike & Ferike Reggelizője Budapest - BelsőTerike & Ferike Reggelizője Budapest - BelsőTerike & Ferike Reggelizője Budapest - Étel/italTerike & Ferike Reggelizője Budapest - BelsőTerike & Ferike Reggelizője Budapest - Külső kép
Hotel Belenus Zalakaros - Belenusi pihenés félpanzióval
Belenusi pihenés félpanzióval