Második Melbourne

This is Melbourne Too BudapestThis is Melbourne Too Budapest a térképen

2018. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. október 30.
A Madách téri My Little Melbourne volt hazánk első specialty kávézója, immár több, mint 6 éve nyitottak meg. Az elmúlt években a specialty, azaz újhullámos kávézók betörtek és jelentős teret nyertek a budapesti kávézók világában. Nekem az első hely nem volt minden szempontból tökéletes élmény, nem a kávé, hanem az egyéb körítés (személyzet, hangulat, vendégkör) miatt. Megmondom őszintén, én egy hipszter, kicsit sznob, magától elszállt helynek találtam, amikor ott jártam, nem egy alkalommal.
A 2. egység a 3. kerületben, annak teljesen megújult körzetében, az egykori Gázgyár területén kapott helyet, ahol a Graphisoft és az IBS található igencsak impozáns környezetben. Egy külön kis város a városban, nagyon kellemes az egész miliő. Hatalmas zöld parkos terület az épületek között. A régi gázgyári épületeket nagyon szépen újították meg.
A kávézó egy picinyke kioszk-pavilon az oldalbejáratnál. Bent csak a pultnak van hely, 2 fiatal alkalmazottal, itt kell rendelni és fizetni. Az asztalok a szabadban - a teraszon - kaptak helyet, bár a tető fedett, de minden oldal nyitott, azaz a vendégek hideg időben kabátban üldögélnek itt. Az asztalokon lévő palackokból vehetünk magunknak vizet. Árban a drágábbak közé tartozik, egy eszpresszó 550 Ft, a cappuccino 700 Ft, természetesen világos pörkölésű, itt nincs is másfajta.
A törzsgárdát az itt dolgozók és tanulók adják, külföldiek is vannak népes számban.
A péksütik 390 Ft-ba kerülnek (croissant, kakaós és fahéjas csiga), tetszett, hogy árusítanak gyümölcsöt darabra (alma, banán 100 Ft/db).
This is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Étel/italThis is Melbourne Too Budapest - BelsőThis is Melbourne Too Budapest - BelsőThis is Melbourne Too Budapest - Étel/italThis is Melbourne Too Budapest - Étel/italThis is Melbourne Too Budapest - Étlap/itallapThis is Melbourne Too Budapest - Étel/italThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső képThis is Melbourne Too Budapest - Külső kép

This is Melbourne Too további értékelései

2017.01.14egyedül
A Madách téri egység, majd barista suli után a Graphisoft parkban a Záhony utcában is nyílt egy Melbourne. Októberben volt szoftveres intéznivalóm és persze meglátogattam őket. Leginkább az amerikai hálózathoz hasonlít a kinálat (szendvics, sütemény, keksz), azonban a kávéválaszték merőben más....
Vital Hotel Nautis Gárdony - Egy hajónyi akció
Egy hajónyi akció