Indiai felfedezés

Tinu's Indiai Gyorsétterem BudapestTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest a térképen

Kiváló 2020. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. szeptember 2.
Egyszerű kivitelű, tipikus indiai kifőzde a Tinu, amely a Lehel Piac vonalában található a Lehel és a Bulcsú utca sarkán. Bejárat a Bulcsú utca felől.
A Delhiből származó tulajdonossal magyarul is jól el tudtunk beszélgetni, nem is csoda, mivel már jó pár éve Magyarországon él. Először a Maharaja étteremben dolgozott alkalmazott szakácsként, utána a Hathi gyorsétteremben, majd 2 évvel ezelőtt, immár tulajdonosként nyitotta meg a Tinu-t saját kisvállalkozásként. A másik 2 szakács is Indiából érkezett. Sajnos azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mit jelent az étterem neve, de utánanéztem a neten, úgyhogy már ezt is tudom (a pötty a hinduk homlokán, egyébiránt fiúnévként is használatos Indiában).
Az ételek szinte egy az egyben, megjelenésben, íz- és színvilágban, fűszerezésben a Hathi konyháját idézik. Kizárólag tradicionális indiai ételeket készítenek, a húsok közül csirke, rák és bárány jelenik meg a számos vegetáriánus étel mellett. Az ételek csípősség szerint 4 kategóriába sorolhatóak, a magyar ízlésnek megfelelve a nem csípős ételből volt a legtöbb a pultban, a többi fokozatból 1-1 fogás. Én a már kész, azonnal elvihető fogásokból választottam és elvitelre vásároltam. A pultban volt 2 féle leves (paradicsom, lencse), 4-5 féle zöldséges étel, curry és dahl, húsosból 7 fajta, 2 féle rizs. Árban nagyon kedvező, csirkehúsos főételek adagja 800 Ft, előételek 200-450 Ft, levesek 300 Ft, húsmentes főételek 700-750 Ft, bárányhúsos ételek 1400 Ft, rákos fogások 1600 Ft.
Ezeket választottam: Matter Paneer - zöldborsó házi sajttal, fűszeres szószban; Korma Chicken - tejszínes, kókuszos csirke; Butter Chicken avagy Murgh Makhani - csirke édeskés paradicsomos, tejszínes szószban; Chicken Curry, Chicken Madras - csirke enyhén csípős, pikáns gyömbéres-korianderes szószban, kurkumás-zöldborsós rizs és barmati rizs, valamint Garlic Naan, azaz kemencében sült fokhagymás indiai kenyér, amelyet mindig frissen készítenek, itt is (350 Ft/db).
Nagyon finomak, autentikusak voltak az ételek, ráadásul a szószokban sok volt a hús (csirkemellfilé színhús), kiadós adagok. Az egyik legolcsóbb, jó minőségű indiai étkezde Budapesten véleményem szerint.
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Tinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étlap/itallapTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étlap/itallapTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - BelsőTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Étel/italTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Külső képTinu's Indiai Gyorsétterem Budapest - Belső

Tinu's Indiai Gyorsétterem további értékelései

2024.02.24egyedül
Érdekes módon az egyetlen előző értékelést is én írtam erről a tradicionális indiai kifőzdéről, ehhez képest én még nem tudtam úgy idejönni hétköznap ebédidőben, hogy ne kint állt volna a sor. Legutóbb is így történt, 12 óra körül (11:30-kor nyitnak) a bejárat előtt az utcán 6. emberként álltam...
Hotel Nagyerdő Debrecen - Nyugdíjas napok
Nyugdíjas napok