Mexikói péksütik

Tortuga & Pohánka BudapestTortuga & Pohánka Budapest a térképen

Kiváló 2022. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. január 26.
Ez egy mexikói-magyar kézműves pékség, nem tudom, akad-e még ilyen kombináció Magyarországon másik. Én minden esetre még nem hallottam róla. A tulajdonos lány mexikói és a párja magyar. Már több mint 1 éve működnek (2019. májusban nyitottak), de én csak most szereztem róluk tudomást. A Wesselényi utca külsőbb részén találhatóak, túl az Almássy téren, kb. a Pesti Magyar Színház magasságában. A portál nem túl feltűnő, viszont az ablakban kis mexikói figurákat (színes koponyák) fedezhetünk fel, amint őrzik a benti finomságokat.
Belépve egyből a kiszolgálópulthoz érkeztem, mögötte egy fiatal lány éppen készítette a sütőbe a következő adag tésztát.
A szembe falon lévő táblára minden napra krétával felírva szerepel, hogy aznap milyen kenyerek készülnek, általában 5 féle: fehér, teljes kiőrlésű, rozs, félbarna, tönköly, és ami talán különlegesebb, az alakor ("ősbúzának" is hívják) és a kamut (ez is egy ősi gabonaféle, Egyiptomból származik) kenyerek.
A pultban azonnal feltűnt, hogy olyan péksütiket is látni, amelyek számomra egyáltalán nem voltak ismerősek. A nevük sem. Nos, ezek voltak a mexikói fajták. Sajnos a pékség honlapján látott teknőc formájú zsemlécske nem volt (gondolom, innen a Tortuga név), de azért sikerült többet is választani és kóstolni. Polvorones: narancsos cookie típusú, kemény, ropogós (250 Ft), Rosca: mexikói karácsonyi kalácsként népszerű, színezett cukormázzal és kandírozott gyümölccsel a tetején (350 Ft), bukta jellegű, könnyű édes tésztával, illetve a Conchas: mexikói édes kenyér, porcukorral a tetején, datolyalekvárral töltve (300 Ft).
A napi kenyér 600 Ft-ba kerül (500 g-os).
Lehetett kapni két féle babkát is (400 Ft), ami egy elég drága süti, de itt szerintem nagyon kedvező áron kínálták.
Novemberben szokott lenni náluk a Pan de Muerto is, ami a mexikói halottak napi narancsos kenyérke. Szintén szívesen megkóstolnám, de ottjártamkor nem volt a Pastel Tre Leches, azaz a 3 tejes sütit is. Lehet náluk előre rendelni is ünnepekre, gondolom, ezzel inkább a mexikói vásárlók élnek, akik itt élnek Budapesten.
Szóval egy izgalmas, különlegességeket kínáló kis hely, jó árban.
Elvitelre vettem mindent, de helyben is van egy asztaluk, ahol lehet talponállózni.
Ár / érték arány:Kiváló
Tortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - EgyébTortuga & Pohánka Budapest - Egyéb

Tortuga & Pohánka további értékelései

2022.09.01barátokkal
Véletlenül akadtam rá erre a helyre, bezzeg, ha figyelemmel követném a budapesti gasztrokirálynő minden értékelését, akkor listámon lett volna. Pöttömnyi kis hely minőségi készítményekkel. Jómagam vettem két mexikói édes péksütit, ezek nem győztek meg igazán, kértem továbbá két kiflit, egy...
Hotel FIT Hévíz - Pihentető napok
Pihentető napok