Elgurult a szeder

Újbuda Cukormentes Cukrászda BudapestÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest a térképen

Gyenge 2019. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. április 15.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Retró hangulatú, évek óta működő cukrászda a 11. kerületben a Móricz Zsigmond körtér, Bartók Béla út közelében, egy csendes kis utcában. Ők már akkor megnyitottak itt, amikor még nem volt ekkora trend és divat a mindenmentesség. Mondjuk, ők nem "mindent", hanem csak a cukormentességet célozták meg, de ha a részleteket is megnézi az ember, akkor egyértelmű, hogy nem teljes mentességről van szó, hanem csökkentett szénhidrát tartalomról, a hagyományos fehér cukor helyett alternatív édesítőszerrel (xillittel) sütnek.
Nemcsak a cukrászda, de a sütemények szintén retró szabásúak, többségükben hagyományos kerek torta szeleteit kínálják. A teljes repertoárban 30 féle tortaszelet szerepel, de ottjártamkor ennek csak egy része volt elérhető, s azok legtöbbjéből is csupán 1-2-3 szelet.
A sütik ára 550-650 Ft között mozog. Minden süti elé jól láthatóan ki van írva a neve és ára mellett a szénhidrát- és kalóriatartalma is.
A pultos hölgy által az egyik közönség-kedvencnek mondott szedres sajttortát választottam, ránézésre nekem is ez volt talán a legszimpatikusabb.
Összességében számomra egyáltalán nem volt meggyőző, úgy is fogalmazhatok, hogy csalódást okozott. Jellegtelen a sajtkrém, inkább vajkrémre hajazott, állaga nem kellemes, ragacsos, tapadós, nem omlik a szájban, íze nem kellemes, a gyümölcsíz nem érezhető. A szederzselé olcsó hatást keltő. Mindezek tetejébe pedig nem volt friss.
Jó pár prémium süteményt kínáló cukrászdában, de még a pékségekben is elképzelhetetlen az, hogy ne kizárólag aznapi süteményt árusítsanak, van, ahol egyszerűen megsemmisítik a megmaradó készletet, másutt egyértelmű jelzéssel leakciózzák, vagy felajánlják jótékony célra a nap végén, így kifut a készlet, itt viszont nagy bizonyossággal a sütemények jó része nem aznapi sütés volt. Mindenki tudja, hogy ettől még nem lesz rossz, nem romlik meg egy nap alatt, tudjuk, hogy ehető marad, de a minősége sajnos már egyáltalán nem hozza az elvárható szintet.
Ételek / Italok:Gyenge
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Gyenge
Újbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - Külső képÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - Étel/italÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - Étel/italÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőÚjbuda Cukormentes Cukrászda Budapest - Étel/ital

Újbuda Cukormentes Cukrászda további értékelései

2019.12.12egyedül
Ami a legjobban megmaradt ebből, az az, hogy nyomasztóan nem örült itt nekem senki. Beléptem és kifejezetten barátságtalan fogadtatásba ütköztem. Talán megzavartam a lányt valamiben. Később megenyhült kissé, beszédesebb is lett, italt kértem és kávét, azután még a sütikre is kíváncsi voltam....
Ensana Thermal Sárvár - Wellness élmények előfoglalással
Wellness élmények előfoglalással
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa