A Vörös Oroszlán

Teaház a Vörös Oroszlánhoz BudapestTeaház a Vörös Oroszlánhoz Budapest a térképen

Kiváló 2015. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. szeptember 7.
Pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor nyílt meg a Vörös Oroszlán teaház, de olyan 15 éve már biztosan működnek, s a hangulat és a magas minőségű és széles választékú teakínálat azóta sem változott, szerencsére!
Volt egy olyan időszak Budapesten, amikor a teaházak lettek nagyon trendik, s a Jókai utcában is sorra nyíltak szinte minden sarkon, bár sokat azóta már bezártak, mert mostanság inkább a kézműves sör a menő, de a Vörös Oroszlán kiállta az idők próbáját, és hideg téli/őszi estéken most is gyakori a telt ház.
Én napi szintű teaivó vagyok, s nemcsak otthon vagy a munkahelyen, de teaházban is kifejezetten szeretek teázni, persze ilyenkor a hangulat is egész más. Akár barátokkal, ismerősökkel vagy csak egyedül egy jó könyvvel.
Nagyon hosszú a tealap, amiből választani lehet. Teák a világ minden részéről: India, Kína, Ceylon, Japán mint "tea-nagyhatalmak" mellet Kenya, Nepál és Dél-Afrika teái is ott megtalálhatóak. A kiválasztott teát 4 dl-es kannában szervírozzák, hozzá fehér vagy barna cukrot, kandiscukrot vagy mézet is lehet kérni (bár sok teaféle minden édesítés nélkül a legfinomabb). Árban fajtától függően 800-1200 Ft/kanna. Legutóbb egy Kimba Flip ananászos-banános gyümölcsteát ittam és egy zöld karamell Sencha teát.
A 2 szintes teaház kicsit ezoterikus, misztikus hely, a névadó Szepes Mária híres könyvének szellemét megidézve.
Természetesen elvitelre is lehet vásárolni kimért teát.
Hangulat:Kiváló
Teaház a Vörös Oroszlánhoz Budapest - Külső képTeaház a Vörös Oroszlánhoz Budapest - Külső képTeaház a Vörös Oroszlánhoz Budapest - Külső képTeaház a Vörös Oroszlánhoz Budapest - Külső kép

Teaház a Vörös Oroszlánhoz további értékelései

2017.06.14a párjával
Sokadjára jártam itt, és minden alkalommal egyre gyengébbnek tűnik ez a hely. A teák minősége, a hangulat és a kiszolgálás is kezd nagyon általános lenni. Legutóbb csak a lenti helyiség volt nyitva, ami valljuk be még jót is tett az összképnek. Viszont alkalmatlan volt egy jó beszélgetésre a...
2016.12.29
Mi egy forgalmas napon voltunk, így nem mondhatnám, hogy egy nyugodt, kellemes környezetben élvezhettük a teánkat. Mivel a teázó egy nagyteremből áll, mellette kis szeparé és egy különterem van, ezért zsúfolt tud lenni, ha tele van az emelet. Ettől függetlenül a belső tér színei harmonikusak, a...
2014.07.25
Igazi nyugalom szigete a Jókai térnél,a teák finomak,különlegesek,a kiszolgálás kedves a hangulat igazi teaházi.Csak ajánlani tudom!Biztos visszatérek még oda!
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat