Nem gourmet, de szimpatikus

Wake Up - Gourmet Bár BudapestWake Up - Gourmet Bár Budapest a térképen

2018. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. január 2.
Reggelizőhelyeket ajánló web-oldalon találtam rá erre a helyre, az Oktogon közelében működnek. Könnyen felismerhető a pipacspiros molinóról, valamint a látványos, színes ételfotókkal gazdagított megállító táblákról.
Az étlap guszta, ízlésesen megkomponált, hasonlóképpen a belső teret is próbálták harmonikusan, kényelmesen kialakítani, bár a helyiség meglehetősen szűkös, keskeny. A piros szín a beltérben is visszaköszön dominánsan. Fiatalos, modern hely. Az asztalokkal szembeni falat hatalmas TV képernyő uralja, lenémítva nincs sok értelme, amúgy nekem evés közben egyáltalán nincs arra igényem, hogy közben a tévét bámuljam, otthon sem szoktam.
Az étlapon és a feliratokon is feltűnt, hogy a tulajdonos egy kicsit túltolta a hangzatos elképzeléseket, hogy ő itt micsoda gourmet bárt és exkluzív gaszto-helyet csinált nekünk. Jelentem, a valóság nem ez. Egy egyszerű, alapvetően kedves, szolid kis szendvics bár ez, néhány magyaros étellel (gulyás, paprikás csirke, lángos), de ennek szerintem semmi köze a gourmet-sághoz. Többféle szendvicset kínálnak 700-1000 Ft között. Az általam választott szendvics elég vérszegény volt, a zsemle enyhén szikkadt, nem ropogós. A gombaleves hatalmas adag, finom, tejfeles, a fűszerezés jól eltalált, azonban a hőmérséklettel gondok adódtak. A leveshez képest a szendvics meglehetősen kicsi is volt. A leves + szendvics menü 1045 Ft-ba került, ami elég baráti ár szerintem.
Elég sokféle reggeli menüt kínálnak, de én ebédidőben voltam, így ezeket csak az étlapon láttam. Rajtam kívül más vendég nem érkezett egész idő alatt.
A lángos 1200 Ft-ért teljesen irreális árazás véleményem szerint.
A pultban álló fiatalember (talán éppen a tulajdonos?) kedves, lelkes, a konyhában is ő készíti az ételeket, nemcsak kiszolgál és kasszázik.
Összességében egynek jó hely, a kaja tekintetében semmi extra.
Az össz 4 pont felfelé kerekítés eredménye.
Ételek / Italok:Átlagos
Wake Up - Gourmet Bár Budapest - Külső képWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Külső képWake Up - Gourmet Bár Budapest - Külső képWake Up - Gourmet Bár Budapest - Külső képWake Up - Gourmet Bár Budapest - BelsőWake Up - Gourmet Bár Budapest - BelsőWake Up - Gourmet Bár Budapest - BelsőWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étel/italWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étel/italWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étel/italWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Étlap/itallapWake Up - Gourmet Bár Budapest - Belső
Hotel Karos Spa Zalakaros - Karácsony
Karácsony
12.23-27.
Hotel Karos Spa Zalakaros
Hotel Kumánia Kisújszállás - Nem csak a húszéveseké a világ ajánlat fürdőbelépővel
Nem csak a húszéveseké a világ ajánlat fürdőbelépővel
2024.05.31-ig
Hotel Kumánia Kisújszállás
Wellness élmények all inclusive ellátással, előfoglalással
Ensana Thermal Aqua Hévíz