A két zergénél kávézni

Zërgë Coffeeshop BudapestZërgë Coffeeshop Budapest a térképen

Kiváló 2020. szeptemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2020. október 25.
Az egyik legjobb kávézó Budapesten, legalábbis nekem nagyon tetszett. Specialty, azaz újhullámos kávét főznek, 2018-ban nyitottak meg a Fő utcában, a Lánchíd budai hídfő közelében. Reggel már a standard munkakezdés előtt, fél 8-kor nyitnak, viszont délután 4-kor már zárnak is. La Marzocco kávégépet használnak, a barista szívesen mesélt a kávékról, a vendégek ízlésének megfelelően javasolt kávétípust.
A ristretto és az eszpresszó 470 Ft-ba kerül, a cortado 550 Ft, a cappuccino 670 Ft. A darálóban mindig 2 féle kávé található egyidejűleg, egy világosabb pörkölésű, savasabb - az újhullámos - és egy hagyományosabb, sötétebb pörkölésű. Én általában ez utóbbit szoktam preferálni. Kenyai, etióp, brazil ültetvényekről származó kávék is szoktak lenni.
Többféle szendvicset kínálnak, amelyek helyben készülnek: bagel, croissant és zsemle többféle töltettel 890-990-1150 Ft áron.
A földszinten a bárpult elég sok helyet elfoglal a kis alapterületből, viszont a galériaszinten további asztalok találhatóak, valamint a bejárat előtt az utcán lehet talponállózni a kis bárpultnál.
Társintézményük a közelmúltban a Bartók Béla úton nyitott Wombat (szintén két pöttyel a magánhangzókon).
A pulton két kis horgolt zerge utal a névadó állatkára, a fiú barna, a lány rózsaszínű.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Zërgë Coffeeshop Budapest - Külső képZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - Étlap/itallapZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - MosdóZërgë Coffeeshop Budapest - MosdóZërgë Coffeeshop Budapest - Étel/italZërgë Coffeeshop Budapest - BelsőZërgë Coffeeshop Budapest - Külső képZërgë Coffeeshop Budapest - Külső képZërgë Coffeeshop Budapest - Külső képZërgë Coffeeshop Budapest - Külső képZërgë Coffeeshop Budapest - Külső kép
Kristály Hotel Keszthely - Mindig Balaton
Mindig Balaton