Abrakadabra, pitty és putty

Zabrakadabra Cukrászműhely BudapestZabrakadabra Cukrászműhely Budapest a térképen

2023. áprilisban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2023. április 27.
A nyitás óta a beltér megszépült, sokkal csinosabb, barátságosabb lett. A falat színes virágdíszes dekoráció dobja fel, kicsit vintage hangulatú. A pultban számtalan sütemény sorakozott, olyan fajták is, amelyekkel más cukrászdákban nem találkozni. A Zabrakadabra évek óta a mentes sütemények és torták készítésével vált ismertté a budapestiek körében, most már 3 cukrászdával városszerte. A korábbi - 2019-es - értékeléshez képest most teljesen pozitív volt a benyomásom. A kiszolgálás kedves, barátságos, mosolygós.
A sütemények szeletárai középkategóriásak - nemcsak a mentes piacon, hanem úgy általában - , ahogy tapasztalom, 980 Ft-tól olyan 1200 Ft-ig jellemzően. A sütemények szeletárai talán kisebbek, mint az átlagosak, de nem mindegyik. Kértem és kaptam is ajánlást az egyik eladó hölgytől.
A sütemények mindegyike rendelkezik egy kis táblával, amelyen minden fontos információ megtudható, miben mentes, mit tartalmaz, kalória tartalom, ár alapvető persze, stb. Máshol meg az ár sincs kiírva rendesen, szóval ez teljesen pozitív.
Ami negatívum, és ami úgy tűnik, 4 év alatt sem változott sajnos, hogy továbbra is vannak olyan sütemények a pultban, amelyeken szemre egyértelműen látni, hogy nem aznapiak, kicsit összeaszalódottak, állottak, fáradtak már. Nyilván ettől nem romlott, de számomra mégis ront az élvezeti értéken. Korrekt és szimpatikus megoldás lenne, ha esetleg ezeket akciósan kiárusítanák. Azért voltak friss, üde sütik is szerencsére.
Kétfélét kóstoltam levendula-szeder, kókuszos, túrótorta töltelékkel, valamint kávés-diós tortát. Mindkettő nagyon finom, izgalmas, jófajta sütinek bizonyult. Arra is figyeltem, hogy alacsony legyen a kalória-tartalmuk, ezeknek szeletenként 200 Kcal körüli, ami sütemények esetén elég jó, alacsony szám.
Egyik sütinek sem volt műíze, jó volt az állag, harmonikus az íz, nem édes, nem gejl.
Zabrakadabra Cukrászműhely Budapest - BelsőZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - BelsőZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/italZabrakadabra Cukrászműhely Budapest - Étel/ital

Zabrakadabra Cukrászműhely további értékelései

2023.12.30egyedül
Kedves kiszolgálás, finom sütemények. Árak megfelelőek,rend és tisztaság. Megrendelt esküvői torta nagyon szép volt,megbeszélt időre pontosan elkészült.
2019.08.11egyedül
A Zabrakadabra Cukrászműhely egyedi készítésű, mentes süteményeket, tortákat készít. Az első cukrászdájukat a Tűzoltó utcában nyitották meg, ahonnan igen kedves emlékeket őrzök, gyakorlatilag végigkóstoltam a legújabb kreációkat nem sokkal a nyitást követően. Talán a jobb, forgalmasabb lokáció...
Hotel Calimbra Miskolctapolca - Calimbra legkedvezőbb ár félpanzióval
Calimbra legkedvezőbb ár félpanzióval