Egyéni cukrászda és szakbolt

Zelenák Sütiház - Gitár utca BudapestZelenák Sütiház - Gitár utca Budapest a térképen

2015. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. július 13.
Nem tartozom azok közé, akik hitelt adnak a paleolit étkezési tanoknak, de mivel minden érdekel, benéztem az Ártalmatlan finomságok nevű cukrászdába is. Ahol ugye glutánmentesen és zacharózmentesen sütnek, xilitet meg egy másik édesítőt használnak, aminek nem jegyeztem meg a nevét.
Rendeltem egy málnás kockát meg egy somlóit. A málnás kocka elég hagyományos volt, kissé száraz a sok piskótától, a zselatinos teteje is meglehetősen old schoolra sikeredett. Ami sok esetben nem baj, a desszerteknél igen. Szóval nem adott nagy élményt. Főleg a Zazzi után nem.
A somlói viszont finom volt. Az átlagos csokiminőség 670 forintos áron nem vehető rossz néven. Viszont jó szaftos volt, s nem túl édes, benne mazsola és dió. Sok étterem tanulhatna tőlük somlóit készíteni.
Összességében érdemes ide benézni. Tartanak egy sor alternatív, egészségesnek mondott alapanyagot, tehát egyben szakboltként is működnek.
Hangulat:Átlagos
Zelenák Sütiház - Gitár utca Budapest - Étel/italZelenák Sütiház - Gitár utca Budapest - Étel/italZelenák Sütiház - Gitár utca Budapest - Belső

Zelenák Sütiház - Gitár utca további értékelései

2022.09.28
Kőbányán járva néztem a térképet, hogy Óhegyen milyen vendéglátó helyek vannak, ahol még nem jártam. A Csősztorony közelében, gyakorlatilag a kereszteződés másik oldalán található a Zelenák Sütiház, amely mentes süteményeket, tortákat készít. Tavaly október óta vannak itt a X. kerületben, előtte...
2022.09.25
2018.05.19egyedül
Isteni finom mentes sütemények. Cukormentes, gluténmentes torták nagy választékban, egy veszély van, gyorsan függővé lehet válni.
Hotel Narád Park Mátraszentimre - Senior pihenés
Senior pihenés