Örökös kedvenc

Budavári Palota BudapestBudavári Palota Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. október 23.
A Budai vár az egyik kedvenc helyem a városon belül, hiába élek már Budapesten éppen 30 éve, mindig szeretek időről időre újra feljönni a Várba. Nem csoda, hogy a város egyik legfontosabb látványossága.
Mai aktuális élményem, hogy a Döbrentei tér, Rondella felőli oldalon egy komplex felújítás zajlik. Emiatt a lépcsőkön nem is lehet felmenni. Az Aranyszarvas étteremtől elindulva elég nagyot kellett kerülni, végül a Palota út felől a lifttel jöttem fel. Kevésbé kalandos megoldás, de cserébe gyors. Így egy perc alatt kikötöttem a frissen felújított Királyi Lovarda épülete és az Országos Széchenyi Könyvtár közötti kis téren.
Itt a lépcsőn fellépdeltem a palotához.
Itt elég jelentős mennyiségű turista és városnéző városlakó fogadott.
A Mátyás-kútnál koncentrálódtak a fotózkodó emberek.
A palota épületén belül a Krisztinavárosi-szárnyban működik az Országos Széchényi Könyvtár, illetve itt található az épületben a Magyar Nemzeti Galéria (bejárat a túlsó oldalról, a Duna felé néző teraszról) és a Budapesti Történeti Múzeum is (bejárat a belső udvar végéről).
Az udvaron szabadon lehet sétálgatni, érdemes bemenni az oroszlános kapunk. Viszont a végén vissza kell fordulni, a múzeum miatt nincs átjárás.
Budavári Palota Budapest - EgyébBudavári Palota Budapest - EgyébBudavári Palota Budapest - Egyéb
Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel
Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel