Emlékezés szigete

Budapest Galéria BudapestBudapest Galéria Budapest a térképen

Érdekes 2019. áprilisban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2019. április 13.
Óbudán a 10 emeletes házak árnyékában 2 kis sziget élte túl a kommunizmus panellakótelep-építési őrületét, az egyik ez a kis szeglet, ahol a Budapest Galéria található egy régi, de felújított épületben (a másik a Fő tér környéke az Árpád híd északi lábánál).
A Budapest Galéria a Budapesti Történeti Múzeum fiókintézménye, leginkább kortárs alkotók, művészeti csoportok időszakos kiállításoknak ad helyet, mi is kiállítás megnyitón jártunk itt egyik alkalommal.
Részt vesznek a nemzetközi Művészcsere programban, amelynek keretében kiállítási, bemutatkozási lehetőséget biztosítanak fiatal, kortárs külföldi művészeknek, miközben a hazaiak külföldön tudnak kiállítani.
Emlékezetes marad számomra a 2010 szeptemberi kiállításuk, melynek címe: Tisztelet a Dalai Lámának – Orientális orientációk a kortárs magyar képzőművészetben volt.
Magáról az épület történetéről az alábbi információkat találtam az Óbudai Anzikszban: "Az óbudai plébániatemplom és a zsinagóga környékén, az egykori gótikus Tompa László-házban, amelyet a barokkban serfőző háznak alakítottak át, a Lajos utca 158. szám alatt immár a múzeum részeként működik a Budapest Galéria központja és kiállítóháza. Itt ugyancsak kortárs kiállítások kerülnek időről időre bemutatásra."
Jelenleg Cseke Szilárd: Amikor hazajön című kiállítása látható. Absztraktba hajló látványfestészet. Nem az én világom.
Budapest Galéria Budapest - Budapest Galéria Budapest -
Hotel Kapitány Sümeg - Kedvezményes ajánlat