A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
1989-re elkészült a Kossuth Lajos utcai épület felújítása, mely a fiatalon elhunyt helyi művész Gaál Imre festőművész emlékére a Gaál Imre Galéria nevet kapta. A Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galériájában látható Tóth Menyhért emlékkiállítása és itt rendezzük időszakos művészeti és helytörténeti kiállításainkat, programjainkat.
Tovább olvasom >>
Nyitva tartás:K-V 10-18KiállításokKeresztmetszet 2. 2020. 07. 01. - 2020. 07. 18. Válogatás a MAOE Dimenziók c. összművészeti kiállításának képzőművészeti és iparművészeti anyagábólGulyás László festőművész kiállítása 2020. 06. 10. - 2020. 07. 18. SzoborkertA Gaál Imre Galériához tartozik a Pesterzsébeti Múzeum szabadtéri szoborkertje is, ahol Meszlényi János szobrászművész alkotásai és Medgyessy Ferenc szobrászművész Anya gyermekkel c. alkotása is látható. Tóth Menyhért festményeiTóth Menyhért, a XX. századi magyar festészet egyik nemzetközileg is elismert alakjának munkáiból válogat harmadik állandó kiállításunk.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Pesterzsébeti kerületi múzeumhoz tartozó Gaál Imre Galéria a kerületen belül a Kossuth utcában, a kerület főutcájaként funkcionáló sétálóutcában található. Ottjártamkor két időszakos kiállítást lehetett megtekinteni, egyrészt Chochol Károly fotóművész Apokrif emlékkiállítását, aki két évvel ezelőtt, 2023-ban hunyt el.
Évtizedeken át a Magyar Televízió fotoriportereként dolgozott, az 1950-es évektől kezdődően élete végéig fotózott, gyakorlatilag csaknem 70 éven át. A másik időszakos kiállítás Hagyomány és Emlékezet címmel a pesterzsébeti zsidóság történetét mutatja be. Pesterzsébeten 1876-ban alakult meg a helyi zsidó közösség, 1901-ben épült fel a kerületben a zsinagógájuk, majd a II. világháborúban köreikből is nagyon sokan meghaltak. Egy 1946-os cikk szerint Pestszenterzsébet 4250 fős zsidó közösségéből 698-an maradtak. A kiállítás anyagában néhány jelentős helyi családot, az ő történetüket ismerhetjük meg. A kiállításhoz kapcsolódóan készült egy dokumentumfilm is a leszármazottakkal, amely a youtube-on megtekinthető.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.