Meglepetés-zsinagóga

Hunyadi téri Zsinagóga BudapestHunyadi téri Zsinagóga Budapest a térképen

Érdekes 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. április 16.
Esküszöm, fogalmam sem volt, hogy a Hunyadi téren egy működő zsinagóga van, ugyanis nem látszik belőle semmi kívülről. De volt egy nagyon izgalmas beszélgetés meghirdetve a neten, az Ábrahám sátra rabbija és a Zsidók Jézusért közösség vezetője vitaestet tartottak, az egyik társulat nem ismeri el Jézust Istennek, a másik meg zsidó létére nagyon is Jézus-isten párti, szóval, nekem, mint lelkes outsidernek ez roppant érdekes, hogy ki miként gondolkodik erről, persze, regisztráltam azonnal és az első sorban vigyorogtam a beszélgetés alatt. Az ember ne tartsa magát távol semmitől, mert különben sötét marad, mint a lekapcsolt telihold. De nem is az előadás a lényeg, hanem a zsinagóga, ez tényleg az, egy nagyobb lakásból alakíthatták ki, áttörve a falakat, az elrendezése neológ, a padozat valami klasszikus és a női szárny faráccsal van elválasztva hagyományosan, mivel itt nincs szintkülönbség, karzat. Jó, hát a beszélgetés alatt színültig volt emberekkel, ezért aztán nem nagyon tudtam fényképet készíteni az egészről sehogy, csak pár részletet örökítettem meg, De nyitott hely ez mindenki számára, el lehet menni alkalmanként megnézni, úgy tudom. Hiszen engem is úgy fogadtak, mintha oda tartoznék.
Hunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - BelsőHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - EgyébHunyadi téri Zsinagóga Budapest - Belső
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló
Hotel Magistern Siófok - Balatoni vakáció