Az új Rumbach

Rumbach Zsinagóga BudapestRumbach Zsinagóga Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2021. szeptemberben, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2021. szeptember 26.
Úgy látszik, elég nagy zsinagóga-fan vagyok, lehet, hogy a legtöbb zsinagógát én értékeltem itt, de, hogy a legtöbb mecsetet, az biztos, meg keresztény templomot, kegyhelyet, Krisna szentélyt is buddhista szent helyekről nem is beszélve ma Judafest volt, és ennek keretében bejárás a nemrégen felújított Rumbach zsinagógába is. Voltam már itt az építkezés előtt. alatt, de így készen talán még nem láttam. (Tehát vannak itt fent tőlem korábbi képek is, meg most lesznek frissek.) Csodaszép lett! Hosszú előadást hallhattunk a város zsidó életénem múltjáról, a budai várban megtelepedettekről, a pesti zsidónegyed kialakulásáról, a különböző korok különböző üldöztetéseiről. Nagyon érdekes volt, nem mesélném el itt az egészet, de a zsinagógát bejárni nagyon jó élmény, belül is többemeletes, sok funkciója is van, kulturális küldetések is beletartoznak ebbe, és érdekes filmvetítések vannak megállás nélkül fent az emeleten, ajánlom is mindenkinek!
Rumbach Zsinagóga Budapest - Külső képRumbach Zsinagóga Budapest - Külső képRumbach Zsinagóga Budapest - EgyébRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - BelsőRumbach Zsinagóga Budapest - Rumbach Zsinagóga Budapest - Rumbach Zsinagóga Budapest - Rumbach Zsinagóga Budapest - Rumbach Zsinagóga Budapest -
Hotel Xavin Harkány - Pihentető wellness napok
Pihentető wellness napok