városi Szobor közül
Szobor
1956 emlékoszlopa Budapest1956 emlékoszlopa Budapest

1956 emlékoszlopa Budapest bemutatkozása

A Széna téri 1956 emlékoszlopát 2022. október 22-én emelték fel. Az emlékoszlop érdekessége, hogy hétköznapi tárgyak mesélnek az 1956-os forradalomról. Az alkotás a Hatdé Művszeti Csoport, Hitter Magdolna, valamint Horváth Csilla és Lipták Ágnes közreműködésével jött létre.

Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
2025.03.01-ig
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Narád Park Mátraszentimre - Senior pihenés
Senior pihenés
2025.04.01-ig
Hotel Narád Park Mátraszentimre

1956 emlékoszlopa Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44161 feltöltött kép
Érdekes 2024. január 17.egyedül járt itt
A Széna teret nemrég átalakították, megújult, így került oda Szenes Hanna szobra is, meg ez az emlékoszlop is. Valamennyien ismerjük a hely forradalomban és szabadságharcban betöltött szerepét, a szemben lévő területen, a Mammut alatt állnak is kopjafák meg emlékmű is, most egy másfajta emlékeztető érkezett a térre.
1956 emlékoszlopa Budapest - Külső kép1956 emlékoszlopa Budapest - Külső kép1956 emlékoszlopa Budapest - Egyéb1956 emlékoszlopa Budapest - Egyéb