A legütősebb mondanivaló

Az 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve BudapestAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. június 13.
Nagyon sok 56-os emlékművet láttam már meg véleményeztem is, de hát ez az ország főemlékműve talán ebben a témakörben. Én úgy ítélem meg, hogy a legjobb, a legkifejezőbb. Amíg nem volt körülötte az extrém Néprajzi Múzeum, addig jobban kiemelkedett, hatékonyabb volt vizuálisan. A zsenialitás a koncepció egyszerűségében rejlik, ez a fajta "egyszerűség" meg mindent tarol. Egyszerűen bámulatos. 2006 darab fémoszlopból készült, 2006-ban állították fel, az üzenet meg egy csoda! Magányos, individuális, rozsdás oszlopok kullognak a végén, a lejtő alján, mert lejt az egész, azaz meredeken ível felfelé, attól függ, honnan nézzük. A különállók aztán egyre közelebb kerülnek egymáshoz, szűkül a térköz, növekszik az egység ereje. Végül összeolvadnak, eggyé válnak, már nem rozsdás, már nem magányos, már fényes acél, tűhegyes, késéles közös akarat!! Hát ez az, így kell méltóképpen emlékművet faragni! Ez aztán kifejez! Persze, más kérdés, hogy kinek mit fejez ki, ott, ahol még be lehet sétálni az oszlopok közé, a turisták, gyerekek is gyakran bemennek. Esetünkben, utoljára hogy ott voltam, egy napsütötte koradélután, a besűrűsödésnél, ahol már nincs tovább, önfeledten párzott egy ifjú pár, nem is annyira zavartatták magukat, hogy az ember botladozva elment mellettük a vaslabirintusban. Egy negyedóra múlva visszamentem, hogy csinálnék valami fotót mégis, hát még mindig ugyanott tevékenykedtek.. Van, akinek erre is alkalmas az emlékmű és a szabadság.
Az 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - Külső képAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - Külső képAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - Külső képAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - Külső képAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - EgyébAz 1956-os magyar forradalom & szabadságharc központi emlékműve Budapest - Külső kép
Park Inn by Radisson Zalakaros Resort & Spa - Napi árak
2025.12.24-ig