A rózsa neve

Avianoi Márk-szoborkompozíció BudapestAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. július 14.
Ez a számomra kedves és tetszetős, ugyanakkor a megszokottnál különlegesebb, érdekes kialakítású, de ugyanakkor modern szobor a budai oldalon a Batthyány tér, Szilágyi Dezső tér közelében található. 2006-ban állíttatta az I. kerületi Budavári Önkormányzat és Aviano városa. Az olasz származású kapucinus szerzetes, apostoli követ a XVII. század 2. felében élt, "polgári" neve Carlo Domenico Cristofori volt. Tábori lelkészként működött a császári törökellenes hadjáratokban. Hazánkhoz való kapcsolódása, hogy részt vett Esztergom, Párkány, majd Budavár 1686. évi visszafoglalásában.
A szerzetesrendi kötődés miatt került szobra a kapucinus templom és rendház elé 2006-ban.
Avianói Márkot II. János Pál pápa avatta boldoggá 2003-ban.
A kompozíció bal oldalán a Szent Szűz, Mária áll, Márk keresztet nyújt felé vagy az ég felé.
Többször jártam már itt, de most különösen tetszett, hogy a szobor előtti fehér rózsabokor éppen virágba borult.
Tökéletes szép kép.
Avianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - EgyébAvianoi Márk-szoborkompozíció Budapest - Egyéb

Avianoi Márk-szoborkompozíció további értékelései

2023.05.22egyedül
Aviánói Boldog Márk ott áll a nem kevésbé bonyolult nevű Budapesti Kapucinus Templom - Árpád-házi Szent Erzsébet plébánia oldalfala által képzett sarokban. Úgy tudom, sok helyen nincs szobra, hogy itt mégis, az azért van, mert ő volt az, aki a főlelkesítő volt a pápa által a törökökre uszított...
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Nagyerdő Debrecen - Nyugdíjas napok
Nyugdíjas napok