Báthory István Budapest

Báthory István Budapest
Báthory István BudapestBáthory István Budapest
Báthory István BudapestBáthory István Budapest

Báthory István Budapest bemutatkozása

A Báthory István Emlékbizottság rendelésére készült Pásztor János alkotása, melyet Gaál Mihály kőfaragó faragott ki. Az alkotást Pásztor 1937. május 1-jén mutatta meg a bizottság tagjainak, akik nem fogadták el az elkészített szobrot, mert az haraszti kő helyett piszkeiből készült, így Farkas Bélát kérték fel, hogy újraalkossa a művet bronzból.

Hotel Magistern Siófok - Balatoni vakáció
Balatoni vakáció
2024.08.21-ig
Hotel Magistern Siófok
Két Korona Hotel Balatonszárszó - Újra vár a balatoni nyár
Újra vár a balatoni nyár
07.01-08.31.
Két Korona Hotel Balatonszárszó
Hotel FIT Hévíz - Pihentető napok
Pihentető napok
Hotel FIT Hévíz

Báthory István Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 721 városban járt márFelfedező - 2307 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44395 feltöltött kép
Érdekes 2024. május 8.egyedül járt itt
Ezt a szobrot már sokszor lefényképeztem, aztán, úgy látszik, nem került ide fel, hát talán majd most. Érdekes története van, mint a legtöbb szobornak. Báthory István erdélyi fejedelmet és lengyel királyt magát most átléphetjük, de nem fejeződik be a története a halálával, szoborként él tovább.
Báthory István Budapest - Külső képBáthory István Budapest - Külső képBáthory István Budapest - EgyébBáthory István Budapest - Külső képBáthory István Budapest - Egyéb