Hadik András Budapest

Hadik András Budapest
Hadik András BudapestHadik András Budapest
Hadik András BudapestHadik András Budapest

Hadik András Budapest bemutatkozása

A tábornagy lovasszobrát - mely az Úri utca és a Szentháromság utca kereszteződésében találhattok -, 1937. április 29-én állították fel. A bronzból készült szobo alkotója Ifjabb Vastagh György. Az alkotás talapzata előtti üvegtok az aradi 3. huszárezred elesettjeinek névsorát tartalmazza.

Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval
Wellness pihenés félpanzióval
Portobello Hotel Esztergom

Hadik András Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2023. december 4.barátokkal járt itt
Hadik András a XVIII. század 2. felében magas rangú katonai vezető, huszártiszt, tábornagy, majd parancsnok lett a Császári-Királyi Hadseregben, főleg Mária Terézia uralkodásának idején. Főbb katonai sikereit az osztrák örökösödési háborúban és a hétéves háborúban szerezte. Lovasszobra a Budai Várnegyedben, az Úri utca és a Szentháromság utca sarkán áll.
Hadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - EgyébHadik András Budapest - Egyéb