városi Szobor közül
Szobor
Kitelepített svábok emlékműve BudapestKitelepített svábok emlékműve Budapest

Kitelepített svábok emlékműve Budapest bemutatkozása

A Nemes utca-Nagykőrösi út sarkán, a vasútállomásnál található emlékművet a XVIII. kerületi német származású polgárok kitelepítésének 75. évfordulója alkalmából készítették.

Hotel Lövér Sopron - Senior csomag örökifjaknak 2024
Hotel Freya Zalakaros

Kitelepített svábok emlékműve Budapest vélemények

2055
Átlagos 2023. március 15.egyedül járt itt
Na igen, ezért jöttem, a német kitelepítettek emlékművéért Pestszentimrére. Mit is mondjak, nem egy jelentős monument. És tényleg fura helyre tették, pár méterre a szovjet hősi emlékműtől, ami alatt 99 katona fekszik, akkor ez a kitelepítési emlékmű is fölöttük áll. Ez az egész tér vagy park bizarr egy helyen van, a sínek mellett.
Kitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső képKitelepített svábok emlékműve Budapest - EgyébKitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső képKitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső kép