Kitelepített svábok emlékműve Budapest

A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
480. helyezett
városi Szobor közül
Kategória
Szobor
Kitelepített svábok emlékműve BudapestKitelepített svábok emlékműve Budapest

Kitelepített svábok emlékműve Budapest bemutatkozása

A Nemes utca-Nagykőrösi út sarkán, a vasútállomásnál található emlékművet a XVIII. kerületi német származású polgárok kitelepítésének 75. évfordulója alkalmából készítették.

1 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás

1 vélemény
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
Hotel Atlantis Hajdúszoboszló
111.600 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Kitelepített svábok emlékműve Budapest vélemények

1982
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 664 városban járt márFelfedező - 2134 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 40852 feltöltött kép
Átlagos 2023. március 15.egyedül járt itt
Na igen, ezért jöttem, a német kitelepítettek emlékművéért Pestszentimrére. Mit is mondjak, nem egy jelentős monument. És tényleg fura helyre tették, pár méterre a szovjet hősi emlékműtől, ami alatt 99 katona fekszik, akkor ez a kitelepítési emlékmű is fölöttük áll. Ez az egész tér vagy park bizarr egy helyen van, a sínek mellett.
Itt fényképeztem:
Kitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső képKitelepített svábok emlékműve Budapest - EgyébKitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső képKitelepített svábok emlékműve Budapest - Külső kép
Még több kép (1 db) >>