Horgászok szerencsehozója

Kolodko: Főkukac miniszobor BudapestKolodko: Főkukac miniszobor Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2021. novemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. március 24.
A Főkukac volt az első budapesti miniszobra Kolodko Mihály kárpátaljai származású szobrászművésznek, amely 2016-ban került ide a Bem rakpart kőtámaszfalára. Bronzból készült tenyérnyi kis alkotás, amely a Nagy Ho-ho-horgász rajzfilm népszerű szereplőjét ábrázolja. Azt olvastam, hogy az "eredeti", szóval az első Főkukac szobor Ungváron található az Ung folyó partján, és ott a horgászok szerencsehozójaként tartják számon.
Egyébként itt a környéken van még több kis szobrocskája is elrejtve, szóval a Bem rakparton továbbsétálva még találhatunk más érdekességet is.
A szobrászművésszel készült interjúban hallottam, hogy a szobrok biztos rögzítése nagy kihívást jelent az alkotó számára, mert a lazán rögzített szobroknak hamar lábuk kél. A most látható kukac sem az eredeti verzió, mert azt ellopták sajnos, de szerencsére pótolta Kolodko Mihály.
Nagyon népszerű ez a figura is az emberek körében, télen előfordul, hogy kis kötött sapkát és sálat tesznek rá, nehogy megfázzon.
Kolodko: Főkukac miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Főkukac miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Főkukac miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Főkukac miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Főkukac miniszobor Budapest - Egyéb

Kolodko: Főkukac miniszobor további értékelései

2022.03.16egyedül
Főkukac a Kolodko-szobrok sorát gazdagítja, azt nem tudom, hogy az ukrán Mihail Kolodko is a magyar televízió A nagy Ho-ho-ho horgász rajzfilmsorozatán nőtt-e fel, de az biztos, hogy a lényeget megfogta belőle. A kukac ott áll (???) tettre készen, azaz arra, hogy bevetésre a vízbe kerüljön. A...
Sungarden Hotel Siófok - SunGarden Wellness Pihenés
SunGarden Wellness Pihenés