Boldog 45. születésnapot, Garfield!

Kolodko: Garfield BudapestKolodko: Garfield Budapest a térképen

Érdekes 2023. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 8.
Garfield a mai 40-es generáció egyik nagy gyermekkori kedvence volt. A lusta, kövér, és elkényeztetett vörös macska képregények oldalain, majd rajzfilmekben is sokat szerepelt, a mai napig az egyik legnépszerűbb és legismertebb képregény figura.
Ez a szobor teljesen más, mint amit Kolodko Mihány "miniszobrász"-tól korábban megszokhattunk.
A narancssárga, bánatosan fáradt tekintetű macskafej a Dembinszky utcában az Állatorvosi Egyetem kerítésének egyik oszlopán található. A kerti növények, fák miatt nehezen észrevehető, elég rejtett helyre került. A kerítés nagyon leromlott állapotban van, rozsdás, a festék lepattogzott, jelentős renoválásra szorul. A kerítés különlegessége, hogy azt Garfieldtól függetlenül is állatok domborművei díszítik, sajnos azok is nagyon rossz állapotban vannak.
A szobor - avagy portré? - Garfield macska 45. születésnapjára készült, 2023. június 19-én helyezték ki.
Amikor itt jártam, egy lelkes nagymamával találkoztam, aki unokáival "vadászta" a Kolodko miniszobrokat. Utána összefutottunk a közeli Micimackónál is. Jelentős Kolodko- és miniszobor rajongótábor alakult ki az országban.
Kolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - EgyébKolodko: Garfield Budapest - Egyéb

Kolodko: Garfield további értékelései

2023.06.22egyedül
Olvastam, hogy bizonyos rajongóknak ez sok volt, ez már nem jó, nem tetszik. De eddig sem volt osztatlan a Kolodko-szobrok népszerűsége, sokan írtak már róluk bíráló, megvető hangon. De én meg nem tartozom ezek közé. Annyira szellemes minden tette. lépése, hogy nem tudom másképp díjazni, csak...
Hotel Freya Zalakaros - Senior ajánlat fürdőbelépővel
Senior ajánlat fürdőbelépővel