Hullik a gesztenye

Kolodko: Szurikáta miniszobor BudapestKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. októberben járt ittÉrtékelt: 2022. október 22.
Az újabb aranyos állatszobrocska Kolodko Mihály alkotóműhelyéből a VIII. kerületben kapott helyet a Klinikák metrómegálló közelében, a Semmelweis Egyetem I. Számú Gyermekgyógyászati Klinikája (röviden SOTE I. néven ismert) kerítése előtt. Pár héttel ezelőtt készült el és került itt kiállításra. Ha az Üllői út felől megyünk be a Bókay utcában, akkor a kerítés hátsó szakaszán fogunk rátalálni a kis szurikátára, akinek hátizsák van a hátán, valószínűleg már meggyógyult, és mehet az iskolába.
Szurikáta a cukorbeteg gyerekek kabala-állata, innen jött a témaválasztás. A szobor állításának apropója az inzulin felfedezésének 100 éves évfordulója. A szobor az alkotóművész saját adománya, egy apró kedvesség a beteg gyerekek számára.
Persze, mi is nagyon örülünk neki, mosolyt csalnak az arcunkra ezek a kis szobrocskák szerte a városban.
Amikor ott jártam, valaki egy szem gesztenyét helyezett a szurikáta lába elé. Mivel ott volt egy kis mélyedés a kőben, így nem is gurult el.
Kolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Szurikáta miniszobor Budapest - Egyéb

Kolodko: Szurikáta miniszobor további értékelései

2022.12.05a párjával
Kórház látogatásunk során a nap fénypontja volt megpillantani a kis szobrocskát. Nagyon tetszett!
2022.09.20egyedül
Most, hogy hírét vettem, hogy az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő művész újabb kis figurával ajándékozott meg minket, zord idő ide vagy oda, azonnal elsiettem megnézni. és lám... egy cukorfalat a kis szurikáta! A Klinikák metrómegálló mellett van a Bókay utcában, a klinika oldalkerítésén. Ha...
Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel