Őszi reggel Kosztolányival

Kosztolányi Dezső szobra BudapestKosztolányi Dezső szobra Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. január 6.
Kosztolányi Dezső szobra a XI. kerületben a Feneketlen-tónál látható, a róla nevezett térnél. Maga a szobor nem egy "kihagyhatatlan" alkotás, de 5 pontot adtam rá, mert nekem nagyon tetszik. Nem egy szokásos zsánerszobor, hanem egy kicsit érdekes, újszerű, kreatív, ugyanis karba tett kézzel, egy kőre letámaszkodva ábrázolja nagy költőnket, és csak deréktól felfelé. Szóval lába az nincs a szobornak. Borbás Tibor szobrászművész alkotása 1979-ben készült. A kisebb kövön Kosztolányi 1920-ban megjelent Mágia című verseskötete látható egy szép borítóval.
Fontos, mai napig olvasott költőnkről való szép és méltó megemlékezés ez a szobor, csodás környezetben.

ŐSZI REGGELI
"Ezt hozta az ősz. Hűs gyümölcsöket
üvegtálon. Nehéz, sötét-smaragd
szőlőt, hatalmas, jáspisfényü körtét,
megannyi dús, tündöklő ékszerét.
Vízcsöpp iramlik egy kövér bogyóról
és elgurul, akár a brilliáns.
A pompa ez, részvéttelen, derült,
magába-forduló tökéletesség.
Jobb volna élni. Ámde túl a fák már
aranykezükkel intenek nekem. "
Kosztolányi Dezső szobra Budapest - EgyébKosztolányi Dezső szobra Budapest - EgyébKosztolányi Dezső szobra Budapest - EgyébKosztolányi Dezső szobra Budapest - EgyébKosztolányi Dezső szobra Budapest - Egyéb

Kosztolányi Dezső szobra további értékelései

2022.04.08egyedül
A költő igen jellegzetes pózban könyököl és nézi a róla elnevezett körteret. Szép a park, a lelkének megfelelő helyen van az ember hasionmása, mellette egy kövön verseskötete, a Mágia található (hogy be tudja azonosítani az is, aki keveset tud róla). Kosztolányi szobra békebeli, budai, illő.
Hotel Belenus Zalakaros - Belenusi pihenés félpanzióval
Belenusi pihenés félpanzióval
2025.03.02-ig
Hotel Belenus Zalakaros
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Caramell a legjobb áron
Caramell a legjobb áron
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány - Senior ajánlat - Rekreáció nyugdíjasoknak
Senior ajánlat - Rekreáció nyugdíjasoknak