városi Szobor közül
Szobor
Olvasó lányok szobra BudapestOlvasó lányok szobra Budapest

Olvasó lányok szobra Budapest bemutatkozása

Strobl Alajos alkotása, melyet 1929-ben állítottak fel.

Colosseum Wellness Hotel Mórahalom - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló
Fagus Hotel Sopron - Kedvezményes ajánlat
Kedvezményes ajánlat
Fagus Hotel Sopron

Olvasó lányok szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. október 26.egyedül járt itt
Sétáltam kifelé tegnap a Városligetből, és a megszelídült őszi napfény olyan szépen és szépnek mutatta ezeket a lányokat, hogy odamentem megismerkedni velük. Strobl Alajos keze nyomán kerültek ide, de nem a saját lábukon, ők is kitelepítettek, mint a szobrok jelentős része, Valaha a Nagy Mesemondó lábaihoz telepedtek először, de a Jókai-szobor mellékalakjai egy új koncepciónak estek áldozatul. Azóta itt olvasnak. Én meg szeretem őket.
Olvasó lányok szobra Budapest - Külső képOlvasó lányok szobra Budapest - Külső képOlvasó lányok szobra Budapest - EgyébOlvasó lányok szobra Budapest - Egyéb