Papp Laci szobrot és teret kapott Angyalföldön

Papp László szobor - Papp László tér BudapestPapp László szobor - Papp László tér Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. január 8.
Papp László, vagy ahogy szinte mindenki nevezte aktív korában, Papp Laci, illetve beceneve Görbe, háromszoros olimpiai bajnok ökölvívóként az egyik legnépszerűbb magyar sportolóvá vált. Angyalföldön, a XIII. kerületben született és élt éveket, itt járt iskolába. A szobra a Kassák Lajos utca és a Huba utca által határolt kis térre került, amelyet egyúttal el is neveztek róla születésének 90. évfordulóján, 2016-ban.
A bronzszobor edzés vagy meccs közben ábrázolja a nemzetközi szinten is híres bokszolónkat, korabeli sportruhában, fűzős cipőben.
Papp Lászlót egyébként még életében a XIII. kerület díszpolgárának is megválasztották.
Ahogy hangoztatták a szoboravatáson, valóban, egy egész ország büszke rá, sok dicsőséget szerzett az országunknak, s bár megtehette volna, sohasem hagyta el Magyarországot. Profi pályafutását követően edzőként dolgozott, az utánpótlással foglalkozott, a nemzeti ökölvívó válogatott szövetségi kapitánya is volt.
Papp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - EgyébPapp László szobor - Papp László tér Budapest - Egyéb

Papp László szobor - Papp László tér további értékelései

2024.04.15egyedül
Már korábban láttam, hogy ZigZag említette, tervben is volt, de ma egy kissé véletlenül kerültem ide, rossz sávba soroltam, aztán bekanyarodtam, ahol nem is annyira akartam, és véletlenül itt kötöttem ki, de egy cseppet sem bánom, jó, hogy megvan! Én még élőben láttam bokszolni Papp Lacit....
Két Korona Hotel Balatonszárszó - Pünkösdi hosszú hétvége a Balatonon
Pünkösdi hosszú hétvége a Balatonon