Raoul Wallenberg-emlékmű Budapest

Raoul Wallenberg-emlékmű Budapest
Raoul Wallenberg-emlékmű BudapestRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest
Raoul Wallenberg-emlékmű BudapestRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest

Raoul Wallenberg-emlékmű Budapest bemutatkozása

A svéd diplomata ihlette szobor Pátzay Pál alkotása, mely eredetileg 1948-ban készült el. A felavatási ünnepség 1949. április 9-re volt tervezve, de az átadás előtt pár órával a szobrot ledöntötték, majd elszállították, ezt követően eltűnt. Az emlékművet 1953-ban egy eldugott helyen, egy debreceni gyógyszertár előtt emelték fel.

Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Elixír Mórahalom - 2 éjszakás ajánlat
2 éjszakás ajánlat
Hotel Elixír Mórahalom

Raoul Wallenberg-emlékmű Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44161 feltöltött kép
Érdekes 2023. május 14.egyedül járt itt
Erről a szoborról azért volt egy független sztorim is, hajdanán Pécsen tanultam a Janus Pannoniuson és az is egy politikailag terhes időszak volt, tehát volt politikai tantárgyunk is szépen. Hogy minden biológia órába bele kell vinni a tanárnak a politikát is. . . én hülye, meg hangosan felröhögtem, hogy miféle politikát vigyek én bele a vízisiklóba?
Raoul Wallenberg-emlékmű Budapest - Külső képRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - EgyébRaoul Wallenberg-emlékmű Budapest - Egyéb