Savoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest

Így is ismerheted: Savoyai Jenő-szobor
városi Szobor közül
Szobor
Savoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest
Savoyai Jenő herceg lovasszobra BudapestSavoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest

Savoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest bemutatkozása

Savoyai Jenő szobrát 1900-ban állították fel a jelenlegi helyére, a  Magyar Nemzeti Galéria főbejárata elé.

Hunguest Hotel Pelion Tapolca - Pelion tavaszi hétköznapi akció
Hotel FIT Hévíz - Pihentető napok
Pihentető napok
Hotel FIT Hévíz

Savoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 6.egyedül járt itt
Már máskor is találtunk izgalmas, érdekes sorsú szobrokat, ez a Savoyai szobor is egy ilyen. Szerintem sokkal többen látták már, mint akik tudják a történetét. Magyarország és a világ számos turistája ácsorgott már a Budai Várpalota előtti teraszon, bámulta a gyönyörű kilátást, fotózgatott, szelfizgetett.
Savoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest - Külső képSavoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest - Külső képSavoyai Jenő herceg lovasszobra Budapest - Külső kép